Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 31 maja. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
01/04/2019 - 11:45

Zabierają się za remonty sądeckich dróg. Komu rozkopią jezdnie za 5 milionów

Szykuje się wysyp remontów na powiatowych drogach. Sądeckie starostwo zapowiada, że będą na ten cel pieniądze. Wiadomo już, które miejscowości doczekają się nowych nawierzchni.

Coraz lepiej jeździ się po gminnych drogach. Gładkich nawierzchni niektórym miejscowościom mogą pozazdrościć mieszkańcy Nowego Sącza, którzy klną na dziury i koleiny na miejskich ulicach. Teraz szykują się w powiecie kolejne remonty, zapowiada starosta Marek Kwiatkowski.

– Mam dobrą informację – mówił podczas ostatniej sesji powiatu starosta Marek Kwiatkowski – otrzymaliśmy z ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji dwie promesy na kwotę ponad pięciu milionów złotych. Dotacje zostały przyznane na wszystkie pięć zadań, na które zostały złożone wnioski.

W jakich miejscowościach pojawią się nowe nawierzchnie na jezdniach?  Jak informuje starostwo, promesa zostanie przeznaczona na remont drogi powiatowej Wielogłowy – Ubiad w miejscowości Wielogłowy i Dąbrowa (dł. 800 m), drogi powiatowej Korzenna – Krużlowa w miejscowości Korzenna i Krużlowa Niżna (dł. 2950 m), drogi powiatowej Lipnica Wielka – Bukowiec (dł. 1240 m) także na remont drogi powiatowej Ropa – Wawrzka – Florynka w miejscowości Wawrzka (dł. 200 m) oraz odbudowę przepustu w ciągu drogi powiatowej Sienna – Siedlce w miejscowości Sienna, gdzie pojawi się nowy most.

Kolejna promesa na kwotę 160 tysięcy złotych  dotyczy opracowania dokumentacji projektowo-budowlanej na stabilizację i zabezpieczenie osuwiska wraz z odbudową drogi powiatowej Tymowa – Łososina Dolna w Michalczowej.

- Otrzymaliśmy również dodatkowe środki z resortu finansów w wysokości 343 tysięcy 872 złotych jako zwiększenie subwencji oświatowej. Środki te stanowić będą rezerwę oświatową na nieprzewidziane wydatki związane z podwójnym naborem do szkół powiatowych – dodaje starosta Marek Kwiatkowski.

Zgodnie z harmonogramem kontynuowane są roboty budowlane przy największej obecnie inwestycji powiatowej czyli rozbudowie hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu. Całkowita wartość inwestycji to 5 milionów 280 tysięcy złotych.

Trwają prace nad opracowaniem dokumentacji budowlanej wraz z uzyskaniem pozwolenia na zadanie „Przebudowa i modernizacja budynku Zespołu Szkół i Placówek w Piwnicznej Zdroju”. Został też złożony wniosek o dofinansowanie zadania „Powiatowa Otwarta Strefa Aktywności w Starym Sączu” na zagospodarowanie terenu wokół budynku Internatu Międzyszkolnego w Starym Sączu. W planach jest budowa siłowni plenerowej i strefy relaksu. Kolejny wniosek dotyczy budowy wielofunkcyjnego boiska sportowego przy ZSP w Nawojowej. Został złożony do Urzędu Marszałkowskiego  w Krakowie.

oprac. Jm. Starostwo Powiatowe w Nowym SaczuDziękujemy za przesłanie błędu