Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
14/03/2020 - 23:05

Zabytkowy Dom Zdrojowy w Żegiestowie przechodzi remont

Dom Zdrojowy w Żegiestowie przechodzi gruntowny remont. W budynku wymieniono już pokrycie dachu i zadaszenie nad wejściem do obiektu. Prace trwają od czerwca 2019 roku.

W Żegiestowie-Zdroju trwa remont Domu Zdrojowego, przywracający obiektowi wygląd z okresu międzywojennego XX wieku. W ramach przedsięwzięcia istniejący kompleks, będący od 5 lat własnością prywatnego inwestora, zostanie powiększony o skrzydło o powierzchni użytkowej ok. 3,5 tys. metrów kwadratowych.

Domu Zdrojowy zaplanowano rozbudować o kolejne budynki, w których mają się znaleźć m.in.: pokoje dla kuracjuszy, gabinety lekarskie i do masażu, a także sale wyposażone w nowoczesny sprzęt terapeutyczny oraz basen.

Dom Zdrojowy wybudowany w latach 1927-29, według projektu prof. Adolfa Szyszko-Bohusza, stał się sercem kurortu. Miał 11 500 metrów kwadratowych i był jednym z największych budynków tego typu w ówczesnej Polsce. 

Podczas II wojny światowej obiekt zajęli okupanci niemieccy. Pierwsze piętro przeznaczyli na biura i magazyny, zaś  pozostałe na mieszkania dla urzędników. Po wojnie Dom Zdrojowy wyremontowano i obiekt tętnił życiem. Jego zamknięcie na początku lat 90. XX wieku spowodowało upadek malowniczo położonego uzdrowiska.

(MK) fot. aut.

Zabytkowy Dom Zdrojowy w Żegiestowie przechodzi remont
Dom Zdrojowy w Żegiestowie przechodzi gruntowny remont. Wymieniono pokrycie dachu i zadaszenie nad wejściem do obiektu. Prace trwają od czerwca 2019 roku.


Dziękujemy za przesłanie błędu