Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
24/08/2020 - 13:10

Zakaz lotów z Polski 2020. Teraz pora na Hiszpanię

Liczba zakażeń koronawirusem w Polsce jest wysoka. To niesie za sobą konsekwencje w ruchu międzynarodowym - inne państwa ostrzegają przed przyjazdem do Polski, rośnie też lista krajów, które wysyłają przyjeżdżających z Polski prosto na kwarantannę. Zebraliśmy dla was kilka najważniejszych informacji, na co powinniście uważać, jeśli planujecie zagraniczny urlop na koniec wakacji.

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay

Chociaż granice wewnątrz Unii Europejskiej zostały ponownie otwarte już kilka miesięcy temu, podróżujący muszą liczyć się z dodatkowymi utrudnieniami w związku z postępującą pandemią. W Polsce koronawirus nie odpuszcza. Niestety, Sądecczyzna wciąż jest czerwoną plamą na mapie Małopolski. Przyrost zakażeń w naszym kraju skutkuje tym, że nie wszędzie możemy pojechać na wakacje.

Czytaj więcej: Słowackie MSZ odradza podróże do Nowego Sącza. Boją się czerwonej strefy

Na początku sierpnia Litwa, Łotwa i Estonia zdecydowały o przymusowej samoizolacji powracających z Polski. Dwutygodniowa kwarantanna w tych krajach dla Polaków wciąż obowiązuje. Jadąc do Norwegii również musimy liczyć się z tym, że pierwsze 14 dni spędzimy w odosobnieniu. Do listy krajów, które wymagają od wracających z Polski kwarantanny, dołączyła kilka dni temu Słowenia oraz Ukraina. Wszystko z powodu tego, że znaleźliśmy się na liście krajów, gdzie wzrost zakażeń koronawirusem jest wysoki.

W innych krajach obowiązkowe z kolei są negatywnych wyniki testów na COVID-19. Tak jest na przykład na Cyprze czy w Egipcie. Testy muszą być oczywiście wykonane odpowiednio wcześniej.

Sytuacja epidemiologiczna na świecie bardzo szybko się zmienia. Ci, którzy wybierają się za granicę, lub już są na obczyźnie, powinni śledzić komunikaty rządowej strony Polak za granicą. Na innych stronach rządowych brakuje ujednoliconych i przejrzystych list, dotyczących tego, co czeka nas po przyjeździe do niektórych krajów - informacje trzeba wyszukiwać osobno dla każdego kraju. Zanim wyruszycie za granicę, koniecznie sprawdźcie, jak wygląda tam sytuacja z koronawirusem i wymagania władz od podróżujących.

W tym tygodniu lista lotów międzynarodowych, które obowiązuje zakaz lądowania na terenie naszego kraju, ma zostać zaktualizowana. Już jest na niej kilkadziesiąt krajów, w tym Stany Zjednoczone Ameryki, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Mołdawia, Macedonia Północna, Malediwy i wiele innych.

Zobacz także: Pociąg czy samolot. Czym lepiej podróżować w czasach zarazy

Zła wiadomość szykuje się dla tych, którzy w tym roku zarezerwowali sobie urlop na koniec wakacji na Półwyspie Iberyjskim. W Polsce nie będą lądować samoloty z Hiszpanii czy Malty. To dwa bardzo popularne kierunki turystyczne. Aktualizacja ma zostać ogłoszona 26 sierpnia. W propozycjach Rady Ministrów znalazła się również Belgia czy Rumunia. Prawdopodobnie Polacy będą musieli zrezygnować z wakacji w tych miejscach. (PS) Fot. Pixabay

Zamek Zawiszy Czarnego w Rożnowie. Zapomniane ruiny
Zamek w Rożnowie, zwany inaczej Zamkiem Górnym kiedyś należał do jednego z największych rycerzy średniowiecznej Europy, dla Polaków będącego największym bohaterem Bitwy pod Grunwaldem, czyli do Zawiszy Czarnego. I choć dziś nieszczególnie zachęca do zwiedzania każdy Aktywny Sądeczanin powinien zobaczyć to, co z niego zostało.


Dziękujemy za przesłanie błędu