Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
06/11/2017 - 15:05

Zamykają turystyczny hit Muszyny na cztery spusty

To był rekordowy sezon dla muszyńskich Ogrodów Biblijnych, które od wiosny do jesieni zwiedziło 70 tysięcy gości z kraju i zagranicy. Jak co roku ten turystyczny hit trzeba zamknąć na zimę. W ten weekend ogrody można było podziwiać po raz ostatni. Swoje podwoje znowu otworzą na wiosnę.

Kiedy trzy lata temu wystartowały Muszyńskie Ogrody Biblijne, nikt nie przypuszczał, że staną się prawdziwym turystycznym przebojem. Od chwili otwarcia obiekt cieszy się ogromną popularnością, zarówno wśród kuracjuszy, turystów jak i samych mieszkańców Muszyny. 

Czytaj też Muszyna chce wabić turystów zimą super wypasionym lodowiskiem

Jak dotąd zwiedziło go 200 tys. ludzi nie tylko z  Polski, ale także zagranicy. Z roku na rok przybywa turystów, którzy w tym niezwykłym miejscu oddaja się nie tylko relaksowi, ale także modlitwie i medytacji. W tym sezonie, od wiosny do jesieni, ogrody odwiedziła rekordowa ilość gości - 70 tysięcy.

Projekt ogrodów zlokalizowanych przy kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP opiera się na bazie zabytków, w skład której wchodzą kościół parafialny, murowane dzwonnica i ogrodzenie, XVII wieczna kaplica wraz z figurą i drzewostanem oraz XIX - wieczna „stara plebania”. 

Czytaj też Zrobił perełkę z Zapopradzia, teraz zabiera się za Żegiestów. Co znowu wymyślił Golba?

Integralną częścią ogrodu są rośliny charakterystyczne dla Ziemi Świętej, takie jak krzewy liści laurowych, plamy daktylowe czy drzewa oliwkowe, które na czas zimy trafiły krynickiej Pijalni Głównej.

(Jmik)fot.sadeczanin.iinfo
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu