Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
17/11/2020 - 07:10

Zbudują nam kolejną obwodnicę. Koniec korków i tirów na wąskich ulicach

Rozjeżdżane przez tiry miasto i tysiące aut, które tkwią na zatłoczonych, często wąskich ulicach. Limanowa dusi się od samochodowego ruchu. Wybawieniem dla miasta stanie się obwodnica. Inwestycja, która trafiła na rządową, priorytetową listę wreszcie się konkretyzuje. Jest już umowa na dokumentację.

Gigantyczne korki, smród spalin, ściany, które trzęsą się od setek tysięcy samochodów i szybko niszczone przez tiry nawierzchnie jezdni, to rzeczywistość wielu polskich miast i miasteczek. Ten problem ma rozwiązać rządowy program budowy stu obwodnic. Na inwestycyjnej liście z początkiem roku znalazła się Limanowa. To, co dotąd było tylko na papierze, zaczyna się konkretyzować.

Jest już umowa na opracowanie dokumentacji inwestycji w ciągu drogi krajowej nr 28 – przekazuje dobre wiadomości Iwona Mikrut z biura prasowego małopolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Czytaj też Wybudują nam kawałek „Sądeczanki, ale od strony Brzeska. Lepszy rydz niż nic

Obwodnica ma się zaczynać na istniejącej drodze krajowej nr 28 przy ulicy Krakowskiej, w kierunku na Rabkę. Jej zakończenie jest planowane poprzez włączenie drogi do istniejącej DK-28 na wysokości ul. Kościuszki w kierunku Nowego Sącza – wyjaśnia rzeczniczka i dodaje, że  w ramach inwestycji wstępnie zaplanowana jest budowa nowego odcinka jednojezdniowej drogi krajowej o długości 5,6 km. Pod uwagę brana jest budowa wjazdów lub skrzyżowań w miejscu węzłów na początku i na końcu obwodnicy.

Wybudowane lub przebudowane mają być mosty i kładki dla pieszych , w sumie trzynaście, oraz mury oporowe. Zlecone prace obejmują między innymi uzyskanie decyzji środowiskowej, a także opracowanie wariantów przebiegu obwodnicy, które zostaną poddane konsultacjom społecznym.Koszt przygotowania dokumentacji inwestycji, co ma zająć ponad trzy lata, to blisko 4,3 miliona złotych. (jagienka.michalik@sadeczanin info)  Dziękujemy za przesłanie błędu