Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
24/04/2018 - 15:05

Zgarnął w konkursie na biznes 100 tysięcy. Co on takiego wymyślił?

Ponad sto pomysłów na biznes, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Kapituła konkursu startup award organizowanego w ramach Forum Inwestycyjnego, kolejnego prestiżowego wydarzenia Instytutu Studiów Wschodnich Zygmunta Berdychowskiego zdecydował, że 100 tysięcy złotych otrzyma młody przedsiębiorca, który wymyślił outlet spożywczy. Co to takiego?

Do tegorocznego konkursu startup award 2018 wpłynęła rekordowa liczba ponad 100 zgłoszeń. Wstępną kwalifikację przeszło 78 przedsięwzięć młodych przedsiębiorców, którzy prezentowali swoje innowacyjne biznesu podczas odbywającego się po raz jedenasty w Tarnowie Forum Inwestycyjnego.

Czytaj te z też Żenią biznes z nauką na Forum Inwestycyjnym w Tarnowie 

Zwycięzca mógł być tylko jeden. To on zgarnął czek o wartości 100 tysięcy złotych.  Najlepszą z najlepszych okazała się firma Michał Nowak.  Młody przedsiębiorca wpadł na genialne w swej prostocie  przedsięwzięcie - outlet spożywczy.

Jak to działa?

Z jednej strony podmioty handlujące żywnością borykają się z przeterminowaną żywnością, której nie udaje się sprzedać. A z drugiej strony mamy na rynku podmioty gospodarcze, którym nie zależy, by towar był długo ważny, ale by kupić go tanio: catering, stołówki. Łączymy te dwie grupy interesu i robimy wszystko, by ta żywność się nie zmarnowała - wyjaśnia Michał Nowak.

Niesprzedana żywność trafia do organizacji pożytku publicznego takich jak Caritas lub Bank Żywności.

- To kompleksowe rozwiązanie na niemarnowanie żywności przez duże firmy produkcyjne i handlowe -  dodaje Nowak, który wyliczył, że dzięki temu w 2017 roku firmie udało się uratować i zagospodarować 20 ton żywności.

Firma rozmawia już  z inwestorem i planuje wejście na rynek zagraniczny. 100 tysięcy złotych zdobyte podczas Forum Inwestycyjnego w Tarnowie pomoże w realizacji tego zamierzenia.

Czytaj też Berdychowskiemu się nie odmawia. Pół Europy przyjeżdża do Krakowa

Podczas Forum Inwestycyjnego w Tarnowie Tarnowie został tez rozstrzygnięty konkurs na najlepszego robota, który wygrali studenci Politechniki Poznańskiej . Zbudowali robota kroczącego do badania wodociągów.

To mobilne nosidełko do wszelkiego rodzaju kamer i czujników, które będzie mogło badać kanały wydajniej niż człowiek.

Czek na 10 tysięcy złotych ma pomóc konstruktorom w zbudowaniu wodoszczelnej obudowy prototypu robota kroczącego. Poza laureatami głównych nagród podczas Forum Inwestycyjnego w Tarnowie wręczono również wyróżnienia dla startupów, które będą mogły się zaprezentować podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Wśród nich znalazła się firma z Tarnowa Stec Robotics. Dodatkowo wyróżniona nagrodą Prezydenta Miasta Tarnowa wyjazdem na zagraniczne targi. 

Jmik. fot. forum-ekonomiczne.pl

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu