Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 7 marca. Imieniny: Flicyty, Kajetana, Pauli
23/02/2021 - 15:15

Złockie: w miejscu 50-letniego budynku stanęła perełka nowoczesnych technologii

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Muszynie wykorzystało Fundusze Unijne, aby usprawnić proces uzdatniania wody. W miejscowości Złockie, w gminie Muszyna wybudowano nową stację uzdatniania wody „Jasieńczyk”. Wszystko po to, by dostarczyć mieszkańcom jak najlepszej jakości wodę. Poprzedni budynek służył aż 50 lat.

- Dotychczasowa stacja funkcjonowała od 1971 roku i z powodu wieloletniej eksploatacji wymagała poważnego remontu – mówi prezes zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Wodnej sp. z o.o., Mariusz Rymarczyk. – Mieliśmy również okresowe problemy z uzyskaniem odpowiednich parametrów jakościowych wody, przede wszystkim chodzi o mętność.

Nowa stacja uzdatniania wody „Jasieńczyk” w niczym nie przypomina budynku z poprzedniego wieku. Nowoczesny, energooszczędny układ stacji, oparto na osadnikach wielostrumieniowych i filtrach samopłuczących, obejmujących najnowsze rozwiązania technologii filtracji piaskowej, w tym materiały konstrukcyjne, które są odporne na tarcie ziaren piasku.

stacja uzdatniania wody Jasieńczyk

Zobacz również: Ważne inwestycje w Muszynie. Przepompownia ścieków jak nowa po remoncie

stacja uzdatniania wody JasieńczykGruntowana modernizacja stacji uzdatniania wody kosztowała około 11 milionów 200 tysięcy złotych. Zadanie zrealizowano w ramach programu „Uporządkowanie gospodarki wodno-kanalizacyjnej na terenie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna”.

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu

Marcowy miesięcznik Sądeczanin 2021