Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
02/05/2020 - 09:40

Zobacz, które powiatówki idą do remontu dzięki rządowym pieniądzom

Wojewoda małopolski udostępnił wykaz dróg, które otrzymały dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na lata 2020-2021. Powiat Nowosądecki otrzymał dofinansowanie aż do trzech inwestycji.

Zobacz też: Zabrakło rządowych pieniędzy na drogi dla Starego Sącza

- Na złożone trzy wnioski o łącznej wartości 30 milionów 363 tysięcy złotych powiat otrzymał dofinansowanie w wysokości 14 milionów 648 tysięcy 317 złotych, co stanowi 50 procent całkowitej wartości inwestycji – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

O jakie inwestycje chodzi? Listę otwiera remont drogi powiatowej Nowy Sącz - Florynka w miejscowościach: Kamionka Wielka, Królowa Polska, Królowa Górna, Bogusza w gminie Kamionka Wielka o łącznej długości prawie 8 kilometrów. W tym wypadku kwota dofinansowania to ponad 8 mln 100 tys. zł a roboty mają zostać zrealizowane w okresie od sierpnia 2020 do czerwca 2021 r.

Powody do zadowolenia mają też mieszkańcy gminy Chełmiec i wszyscy, którzy korzystają z drogi powiatowej Limanowa – Chełmiec. Dzięki finansowemu zastrzykowi z FDS w wysokości ponad 5 mln 100 tys. zł droga ta zostanie wyremontowana w miejscowościach: Chomranice, Klęczany a zakres prac obejmie w sumie ponad 4 kilometry. Prace mają zacząć się rozpocząć już w lipcu tego roku a zakończyć w lipcu 2021.

Teraz dobre wieści dla Muszyny. 1 mln 400 tys. zł to kwota, którą starostwo pozyskało na przebudowę ponad 2 kilometrów w ciągu ulicy Polnej w samej Muszynie i w miejscowości Jastrzębik. Początek robót zaplanowano na sierpień 2020 a finał na lipiec roku przyszłego.

Zobacz też: Grube miliony dla Kamionki Wielkiej. Będą remontować powiatówkę

Kolejna dobra wiadomość dla kierowców z naszego regionu jest taka, że mimo epidemii koronawirusa i dzięki wyjątkowo sprzyjającej pogodzie pełną parą idą już rozpoczęte przez Zarząd Dróg Przedsięwzięcia. Chodzi m.in. o remont ok. 5,2 km wspomnianej już trasy Limanowa – Chełmiec w miejscowościach: Marcinkowice, Rdziostów, Chełmiec. Termin realizacji zadania to lipiec tego roku.

Trwają też prace drogi powiatowej Ropa - Gródek - Biała Niżna na długości 2740 metrów w miejscowości Gródek w gminie Grybów. Wartość prac to ok. 2,8 mln zł a powinny się one zakończyć już w czerwcu. - Zaawansowanie prac wynosi około 90 procent. Wykonano większość robót w zakresie wymiany podbudowy, nawierzchni, umocnień skarp i przepustów. Pozostał ostatni odcinek drogi wraz z montażem urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego w tym budowa przejścia dla pieszych. Rozstrzygnięto też przetarg i podpisano umowę na dodatkowe roboty w zakresie odbudowy skarpy drogowej. Łączna wartość tych prac 167 miliony 732 złote – informuje starostwo.

Pełną parą idą też opiewające na ponad 2,8 mln zł prace przy przebudowie powiatówki Nawojowa - Żeleźnikowa Wielka - Łazy Biegonickie w Żeleźnikowej Małej i Żeleźnikowej Wielkiej, gdzie drogowy modernizują ponad 1,6 km trasy. Termin realizacji zadania - czerwiec 2020 r. i już zakończono większość robót w zakresie odwodnienia, rozpoczęto wymianę podbudowy oraz nawierzchni.

O inwestycjach związanych z budową wzdłuż dróg powiatowych chodników napiszemy w osobnym materiale.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: Starostwo Powiatowe Maria OlszowskaDziękujemy za przesłanie błędu