Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 31 maja. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
07/03/2019 - 13:50

Zygmunt Berdychowski ściąga pół Europy do Krakowa

Sesje plenarne, debaty, warsztaty i prezentacje poświęcone między innymi zagadnieniom z związanym z gospodarką, innowacjami, finansami i środowiskiem…tak zapowiada się Europejski Kongres Samorządów w Krakowie. To kolejna po Forum Ekonomicznym prestiżowa konferencja Fundacji Instytut Studiów Wschodnich, która stanowi platformę wymiany poglądów oraz miejsce spotkań liderów samorządowych i elit regionalnych z przedstawicielami administracji państwowej, organizacji pozarządowych i biznesu.

W kilka miesięcy po wyborach samorządowych, tuż przed wyborami do Parlamentu Europejskiego i wyborami parlamentarnymi, Kraków już po raz piąty będzie gościć najważniejszych polityków, samorządowców, przedstawicieli biznesu i lokalnych liderów. 

Czas i kontekst zbliżającego się Kongresu, który w tym roku odbędzie się 8 i 9 kwietnia,  jest szczególny ze względu na spodziewane pierwsze podsumowania dotychczasowej pracy wybranych przed kilku miesiącami lokalnych władz. Ponadto, format tego największego w Europie Środkowo – Wschodniej spotkania samorządowców umożliwia  dyskusję w szerszym kontekście, dotyczącą nie tylko wyzwań, z jakimi mierzą się samorządy w Polsce i w Europie, ale także obszarów, w jakich potrzebna jest współpraca z władzą centralną, przedsiębiorcami,  jednostkami naukowymi i organizacjami pozarządowymi. 

 W tym roku w Europejskim Kongresie Samorządów weźmie udział  blisko 2 tys. uczestników z niemal 40 krajów świata. Liczne, ponad stuosobowe grono dziennikarzy relacjonuje ponad 70 wydarzeń, które znajdują się w jego programie, w tym bloki programowe, panele, warsztaty, wykłady, prezentacje i „historie sukcesu”. Wśród najważniejszych punktów programu jest także gala wręczenia nagród w konkursie na najlepszych samorządowców.

[email protected] fot. JmDziękujemy za przesłanie błędu