Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
15/01/2019 - 14:30

W SP nr 21 walczą o powrót podhalańczyków z potrzeby serca!

Do akcji zbierania podpisów na rzecz powrotu do Nowego Sącza 1 pułku strzelców podhalańskich przyłączyła się również Szkoła Podstawa nr 21 w Nowym Sączu. Dlaczego?

- O akcji dowiedzieliśmy się z zaproszenia Fundacji Sądeckiej, która przedstawiła nam historie całego Pułku, tradycje jakie on niósł. Dlaczego włączyliśmy się do akcji zbierania podpisów? Po prostu z potrzeby serca – opowiada o kulisach zaangażowania placówki Dorota Bodziony -  opiekun szkolnego koła wolontariatu przy Szkole Podstawowej nr 21 w Nowym Sączu. – Uważamy, że taka jednostka powinna się znajdować w Nowym Sączu i znajdowała się przez długie lata i powinna tu wrócić.

Zobacz też: Dlaczego Strzelcy zebrali aż 2 tys. podpisów, by wojsko wróciło do Nowego Sącza?

Podobnie patrzą uczniowie, wolontariusze  Paweł Połomski i Mateusz Tomaszewski. – Chcielibyśmy bardzo żeby ta jednostka powróciła do naszego miasta. Związane jest to z tradycją, by ją pielęgnować i która jest w Nowym Sączu od początku odzyskania przez Polskę niepodległości.

Chłopcy podkreślają, że proszonym o podpis nie trzeba było ani tłumaczyć, ani przekonywać – o Podhalańczykach wiedza wszyscy. A kolejna bardzo ważna rzeczą, jaką podkreślają młodzi ludzie to bezpieczeństwo, które by nam gwarantowała obecność I Pułku Strzelców Podhalańskich w Nowym Sączu.

ES e.stachura@sadeczanin.info Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu