Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 22 sierpnia. Imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda
27/01/2019 - 12:45

Burmistrz Jacek Lelek: idea powrotu podhalańczyków na Sądecczyznę łączy ludzi

Coraz więcej podpisów widnieje na listach pod apelem poparcia dla inicjatywy powrotu na Sądecczyznę 1 Pułku Strzelców Podhalańskich, jednostki, która była chlubą Nowego Sącza i Sądecczyzny. Wielu mieszkańców powiedziało TAK! Ty również dołącz do nich.

Burmistrz Jacek Lelek: idea powrotu podhalańczyków na Sądecczyznę łączy ludzi

Zbiórka podpisów, która odbywa się nie tylko w Nowym Sączu, ale także okolicznych miejscowościach, m.in. w parafiach, jest  bardzo dynamiczna.

- Jest ona najlepszym dowodem na to, jak wielkim poparciem sądeczan cieszy się pomysł, aby strzelcy podhalańscy wrócili do Nowego Sącza i na Sądecczyznę - mówi Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza. - Jest to idea, która łączy ludzi różnych opcji, zarówno politycznych i społecznych. Trudno znaleźć kogoś, kto temu przedsięwzięciu nie kibicowałby. Widać, że jest to niezwykle ważna sprawa dla wszystkich nas - sądeczan.

Podpisy, jak zaznaczył burmistrz Lelek, są jednym z elementów naszego poparcia.

- Decyzja, czy strzelcy podhalańscy wrócą do Nowego Sącza leży już w gestii osób, które odpowiadają za bezpieczeństwo naszego państwa - dodaje burmistrz Lelek. - Argumenty, na których opiera się petycja oraz wspomniane podpisy są, można powiedzieć takim wskazaniem, że strzelcy podhalańscy będą witani  na Sądecczyźnie z olbrzymim zadowoleniem. Mamy nadzieję, że szeregi strzelców zasilą tutejsi mieszkańcy.

Burmistrz Lelek zachęca tych, którzy jeszcze nie zaangażowali się w tę akcję, alby jak najszybciej się w nią włączyli.

[email protected], Fot. MŚ.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu