Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
05/01/2019 - 22:15

Dlaczego Strzelcy zebrali aż 2 tys. podpisów, by wojsko wróciło do Nowego Sącza?

Jednostka wojskowa w Nowym Sączu jest dla młodych sądeckich Strzelców szansą na znalezienie pracy i przyszłość w rodzinnych stronach. Dlatego młodzi mundurowi z wyjątkowym zapałem podjęli się zbierania głosów na rzecz powrotu do naszego miasta I Pułku Strzelców Podhalańskich.


Dowódca Jednostki Strzeleckiej 2006 Nowy Sącz Związku Strzeleckiego "Strzelec" Organizacji Społeczno-Wychowawczej Sławomir Szczerkowski z ogromną satysfakcją donosi, że w akcję zbierania podpisów w sprawie powrotu Podhalańczyków do Nowego  Sącza zaangażowali się niemal wszyscy młodzi członkowie podlegającej mu formacji. – Zbierali podpisy w miejscu swojego zamieszkania i w jego okolicy, czyi tak naprawdę zbieraliśmy podpisy na terenie całego naszego powiatu. W sumie udało nam się zebrać ich około dwóch tysięcy – obrazuje skalę i powodzenie ich działań.

Zobacz też: Przy takim zaangażowaniu i tylu zebranych podpisach Podhalańczycy muszą wrócić!

Podkreśla również, że nikogo z sądeczan nie trzeba było szczególnie do poparcia idei namawiać. – Ci co mają wątpliwości stanowią naprawdę mały margines – zaznacza Szczerkowski. Wszyscy wiedzą i nikomu nie trzeba tłumaczyć, że obecność jednostki wojskowej przełoży się na bezpieczeństwo i prestiż regionu i – na szeroko pojęty – interes gospodarczy regionu.

Dla samych Strzelców, z których ogromna ilość chce swoją przyszłość zawodową związać z wojskiem obecność I Pułku Strzelców Podhalańskich w sercu Sądecczyzny jest nadzieją na znalezienie pracy w rodzinnych stronach, na miejscu bez konieczności wyjeżdżania na drugi koniec Polski.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu