Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
06/04/2023 - 09:00

Польські роботодавці відтепер можуть перевіряти працівників на тверезість

З 21 лютого 2023 року у Польщі почали діяти нові норми Трудового кодексу, які дозволяють роботодавцям проводити незалежну перевірку працівників на тверезість. Відтак, сьогодні спробуємо розібратися, коли керівник може скористатися алкотестером, які права мають працівники та що загрожує людині, яка з'явилася на роботу у стані сп'яніння.

У Польщі набули чинності законодавчі положення, які дозволяють роботодавцям проводити на робочому місці перевірку працівників на тверезість.

‒ Це дуже важливі нормативні акти, які були створені з думкою про безпечні та відповідні умови праці, ‒ наголосила міністерка праці та соціальної політики РП Марлена Мальонг.

‒ Роботодавці отримали нові права контролювати тверезість своїх працівників. Це все завдяки поправці до Трудового кодексу, яку підготувало Міністерство сім’ї та соціальної політики. Якщо правилами внутрішнього розпорядку передбачена профілактична перевірка тверезості, то роботодавці зможуть перевіряти своїх працівників за допомогою алкотестера. В інших випадках такі перевірки проводитиме поліція. Такі ж правила діятимуть у разі підозри на вживання наркотичних речовин, – пояснила очільниця Міністерства праці та соціальної політики.

Згідно з новим законодавством, роботодавець може запровадити перевірку на тверезість працівників, якщо це необхідно для забезпечення охорони життя та здоров’я або захисту майна. Положенням передбачено, що контроль за тверезістю не може порушувати гідність та інші особисті права працівника та включає перевірку методами, які не потребують лабораторних досліджень.

Про запровадження перевірки на тверезість роботодавець повинен повідомити працівників не пізніше, ніж за два тижні до початку проведення такої перевірки.

Роботодавець не допускатиме до роботи працівника, якщо перевірка на тверезість виявить наявність у його організмі алкоголю, що свідчить про стан після вживання алкоголю або стан сп’яніння, або ж існує обґрунтована підозра, що працівник вийшов на роботу в стані після вживання алкоголю чи в стані алкогольного сп'яніння, або вживав спиртні напої в робочий час.

На вимогу роботодавця або працівника, який не допущений до роботи, перевірка на тверезість може бути проведена уповноваженим правоохоронним органом. Цей орган проводить обстеження методами, які не вимагають лабораторного дослідження, або призначає аналіз крові.

Читайте також: Що робити працівнику в Польщі, якщо роботодавець не надіслав PIT

Подібні норми запроваджено і щодо перевірки працівників на наявність в організмі речовин, подібних до алкоголю.

[email protected],  фото. PexelsDziękujemy za przesłanie błędu