Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
30/11/2022 - 20:40

Українці в Польщі можуть взяти участь у проєкті "MHealth4ALL" та отримати фінансову винагороду

У Польщі біженці з України можуть взяти участь у дослідженні, присвяченому доступу до послуг психічного здоров’я, та отримати фінансову винагороду.

Приблизно 84 мільйони людей у всій Європі страждають від проблем із психічним здоров’ям. До того ж йдеться не лише про певні патологічні випадки чи вроджені діагнози, але й значною мірою про набуті проблеми, які є наслідком постійних стресів та великої нервової напруги, які, на жаль, є невід’ємною частиною життя сучасної людини. Біженці та мігранти є «групою ризику», адже через стресові фактори, з якими вони стикаються до, під час та після процесу міграції,  біженці особливо схильні до розвитку проблем із психічним/психологічним здоров’ям. Тож, у цієї категорії людей спостерігається підвищена поширеність таких діагнозів, як посттравматичний синдром і психотичні розлади.

У той час, як багато біженців та мігрантів мають потребу в лікуванні через проблеми з психічним здоров’ям, вони також мають великі труднощі з доступом до послуг відповідних спеціалістів. І особливо це актуально в тих випадках, коли людина не розмовляє домінуючою мовою країни перебування. Адже, навіть якщо біженцям/мігрантам усе ж таки вдається отримати доступ до послуг психічного здоров’я, лікування часто не забезпечує позитивного результату через відсутність у спеціалістів відповідної культурної та мовної чутливості, що, в свою чергу, заважає належному догляду. Тож відповіддю на ці існуючі в Європі виклики, які значною мірою загострилися через мільйонний потік українців, що виїхали до європейських країн після початку повномасштабної російської агресії, став науково-дослідницький проєкт MHealth4ALL.

Мета проєкту MHealth4ALL

Науковий проєкт MHealth4ALL було ініційовано Європейською комісією, а саме Фондом притулку, міграції та інтеграції з метою поліпшення доступу до послуг психічного здоров’я для усіх, хто цього потребує. До ініціативи долучилося 13 партнерів із 9 європейських країн: Іспанії, Італії, Бельгії, Великобританії, Нідерландів, Германії, Словенії, Литви, а також Польщі. Головним завданням, яке поставили перед собою організатори, є розробка, випробування та впровадження багатомовної, культурно чутливої, заснованої на доказах цифрової інформаційно-комунікаційної платформи в галузі охорони здоров’я. Як зазначається на сайті проєкту.

Ця платформа має на меті зменшити негативний вплив мовних та культурних бар’єрів у доступі до послуг психічного здоров’я для біженців та мігрантів. Платформа базуватиметься на доказах наявності високоякісних мовних ресурсів, потреб та бар’єрів зацікавлених сторін, а також перевірених ефективних стратегій міжкультурної комунікації. Біженці та мігранти, їхні опікуни, перекладачі, міжкультурні посередники, а також фахівці та організації з охорони психічного здоров’я є основними зацікавленими сторонами, які можуть отримати вигоду від цього технологічного впровадження.

Як виглядатиме платформа MHealth4ALL

Згідно з очікуваннями організаторів, цифрова платформа MHealth4ALL має об’єднати в собі різноманітні цифрові ресурси, покликані допомогти, перш за все, постачальникам медичних послуг у галузі психічного та психологічного здоров’я поглиблювати свої знання про те, як отримати доступ до мовної підтримки пацієнтів. Задля цього, за задумом, платформа міститиме широкий набір інструментів:

  • набір освітніх і комунікаційних стратегій, покликаних підвищити якість та результативність послуг служб психічного здоров’я;
  • рекомендації щодо використання автоматизованого перекладу в рамках комплексного рішення надання психічної допомоги;
  • багатомовні навчальні відео, які розповідатимуть про найсуттєвіші мовні бар’єри та способах підвищення ефективності допомоги через використання певних стратегій спілкування.

Планується, що створена інформаційно-комунікативна платформа матиме відкритий доступ. І, якщо доведе свою ефективність та продемонструє позитивний результат, буде розповсюджена на широку спільноту та сприятиме наданню якісних і результативних послуг психічної й безплатної психологічної допомоги для мігрантів та біженців із усієї Європи.

Хто може взяти участь у проєкті MHealth4ALL

До участі в проєкті MHealth4ALL запрошуються всі бажаючі особи, які:

  • є громадянами третіх країн (не є громадянами Республіки Польща), мігранти чи біженці;
  • мають обмежене знання польської мови;
  • зверталися в Польщі до спеціалістів за послугами в галузі психічного здоров’я.

Тобто у проєкті, окрім мігранів-громадян інших держав, можуть взяти участь й українці, які через повномасштабну російську агресію виїхали до Польщі, якщо вони не володіють польською мовою взагалі або вже пішли на безкоштовні курси польської, але мають ще поганий комунікативний рівень та за час перебування в країні користувалися послугами психолога чи психіатра.

Вимоги та винагорода за участь у проєкті MHealth4ALL

У рамках проєкту учасників запрошують поділитися власним досвідом щодо доступу до послуг у сфері психічного здоров’я в Польщі. Для цього з кожним учасником буде проведена індивідуальна онлайн-зустріч, під час якої потрібно буде розповісти власні враження по темі та відповісти на декілька запитань. Онлайн-співбесіда розрахована приблизно на півгодини-годину. Інтерв’ю про доступ до послуг психічного здоров’я в Польщі проводитиме польська команда експертів MHealth4ALL із Варшавського університету.

Науково-дослідницький проєкт MHealth4ALL фінансується фондом Європейської комісії AMIF. Тож учасники ініціативи зможуть не лише зробити свій внесок у корисний науковий проєкт і принести користь всьому суспільству, але й отримати у якості подяки за надану цінну інформацію та витрачений на інтерв’ю час фінансову винагороду в розмірі 25 євро брутто.

Дізнатися більше інформації щодо ініціативи можна на сайті проєкту www.mhealth4all.eu. А задати свої питання щодо програми та зголоситися на участь можна, написавши на електронну скриньку відповідальної особи Люсі Біль за адресою: [email protected].







Dziękujemy za przesłanie błędu