Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 15 kwietnia. Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława
16/05/2022 - 13:15

Українці з інвалідністю можуть отримати допомогу від PFRON

У Польщі почала діяти програма допомоги для біженців з України, які мають інвалідність першого або другого ступенів. Такі особи можуть отримати дофінансування видатків на закупівлю або ремонт протезів, ортопедичних апаратів, милиць, візків, інсулінових помп та інших необхідних предметів. Кошти на допомогу людям з інвалідністю з України виділятиме польський Фонд реабілітації осіб з інвалідністю (PFRON).

Державний фонд реабілітації неповносправних PFRON (ДФРН) пропонує грошову допомогу людям з інвалідністю з України у вигляді пільги на фінансування необхідного власного внеску на придбання або ремонт медичних виробів, що видаються на замовлення.

Закон про допомогу громадянам України у зв'язку зі збройним конфліктом у цій країні надає право на повернення коштів за поставку медичних виробів громадянам України, які прибули до Польщі внаслідок агресії Росії, на тих самих умовах, на яких мають право застраховані особи. Таким чином, певні категорії осіб мають право на відшкодування вартості медичних виробів, призначених лікарем або іншими уповноваженими особами.

Кому може бути корисна допомога

Ви можете отримати допомогу, якщо ви є громадянином України з інвалідністю та відповідаєте всім наступним умовам:

 прибули до Польщі, починаючи з 24 лютого, через початок війни в Україні;

 у вас є документ, що підтверджує 1-й або 2-й ступінь інвалідності, виданий в Україні. Якщо такого документа немає, достатньо буде декларації про його наявність. Це стосується і дітей, у цьому випадку достатньо декларації опікуна про наявність у них такого документа.

Куди звертатися за фінансовою підтримкою

Заявки на отримання дофінансування треба подавати до повітових центрів допомоги родинам за місцем проживання. Робитться це на постійній основі, жодних обмежень у часі немає. У кожному повіті має бути інформаційний пункт, де можна дізнатися, куди звернутися за фінансовою допомогою. Ви можете подати заяву від свого імені як бенефіціар програми або як опікун неповнолітнього.

Щоб отримати допомогу, потрібно буде подати заяву, яку ви можете завантажити з Інтернету (https://bit.ly/35tzbAa), але ви також можете отримати та заповнити її на місці. Шаблон такої заяви (польською та українською мовами) також доступний на сайті PFRON. Де б ви не купували або не ремонтували медичний пристрій, вимагайте копію замовлення лікаря. Ви додаєте цю копію до заяви про фінансову допомогу разом із фінансовим підтвердженням/рахунком-фактурою на покупку або ремонт.

У заяві ви обираєте бажану форму надання допомоги з наступних варіантів:

 перерахування на рахунок особи, яка надає медичний виріб або здійснює ремонт,

 перерахування на банківський рахунок, зазначений у заяві про надання допомоги,

 готівкою в касі або поштовим переказом (якщо повітове самоврядування дозволяє таку форму оплати).

Виплата пільги здійснюється на рахунок суб’єкта, який надає медичний виріб чи його ремонт, або готівкою, або на банківський рахунок, зазначений у заяві про надання пільги, не пізніше 10 робочих днів з дня прийняття рішення.

Як отримати замовлення на медичні вироби

Замовлення на вироби медичного призначення зазвичай видає лікар, а також медична сестра, акушерка, фізіотерапевт або інші уповноважені особи. Таке замовлення може бути виданане максимум на 12 місяців. Деякі товари, наприклад, підгузники, доступні щомісяця. Замовлення на них можуть бути видані більше ніж на один місяць. Придбати їх можна частинами - до ліміту замовлення або повністю (стосується таких товарів, як катетери, підгузники тощо).

Якщо на замовленні є штрих-код - ви можете відразу відправитися в пункт, де хочете купити або відремонтувати медичний прилад. Якщо в замовленні немає штрих-коду - необхідно підтвердити замовлення в місцевому відділенні Національного фонду охорони здоров'я. Контактні дані воєводських відділень Національного фонду охорони здоров’я можна знайти тут: https://www.nfz.gov.pl/kontakt/oddzialy-nfz

Читайте також: Для українців у Польщі створили сайт для реєстрації на навчання чи пошуку роботи

Де купити медичні вироби

Зробити це можна в пунктах, які мають договір з Національним фондом охорони здоров’я на постачання медичних виробів. Найчастіше це медичні магазини або аптеки. Зонування немає, ви вирішуєте, де робити покупки. Якщо ви ділите замовлення на частини, кожну частину необхідно реалізувати в місці, де ви залишаєте замовлення. Продукти можуть відрізнятися за ціною та якістю. Ви можете вибрати продукт, дорожчий за ліміт відшкодування, і сплатити різницю між ціною брутто товару та сумою відшкодування.Dziękujemy za przesłanie błędu