Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 29 marca. Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
24/05/2022 - 19:00

Яких правил слід дотримуватися власникам собак в Польщі?

Більше 3 мільйонів людей виїхали до Польщі з початку вторгнення Росії в Україну, а разом з ними і багато улюблених домашніх тварин. Українці, які приїхали до Польщі із собаками, повинні знати й правила, які діють у країні для власників цих домашніх тварин.

Утримувати собаку не так просто, як може здатися на перший погляд. Кожна держава встановлює свій ряд правил і норм, яких необхідно дотримуватися власникам вихованців.

Відповідно до ст. 9 Закону про захист тварин той, хто утримує домашню тварину, зобов’язаний забезпечити їй приміщення, яке захищає її від холоду, спеки та опадів, має доступ до денного світла та дозволяє легко змінювати положення тіла. Також тварина повинна мати повноцінний корм і постійний доступ до води.

Утримання собаки в темному, закритому, спекотному чи холодному приміщенні вважається знущанням. Також собаці потрібна соціалізація – без спілкування з людиною тварина не розвиватиметься, до того ж це може викликати в неї агресію.Забороняється утримувати домашніх тварин постійно прив’язаними більше 12 годин на добу. Довжина ціпка не може бути меншою за 3 м.

Здоров’я собак

Законом про охорону здоров'я й боротьбу з інфекційними хворобами тварин передбачено, що собаки віком від 3-х місяців підлягають обов'язковій профілактичній вакцинації від сказу. Щеплення робиться протягом 30 днів з дня досягнення собакою 3-місячного віку, а потім кожні 12 місяців від дати останньої вакцинації.

Щеплені собаки повинні бути занесені до реєстру, який ведуть ветеринарні лікарі. Після вакцинації власнику собаки видається довідка або інформацію про зроблене щеплення вписується в ветеринарний паспорт. За відсутність щеплення у тварини на власників очікує штраф.

Правила вигулу

Собаки в громадських місцях повинні завжди перебувати під наглядом людей і виводитися на повідку: навіть, якщо тварина спокійна і добре дресирована. В іншому випадку – штраф до 500 злотих. Його можуть накласти навіть тоді, коли собака ні на кого не нападає.

Покарання для власників собак

Неналежне утримання тварини карається обмеженням волі, штрафом до 1000 злотих або доганою. Такі ж санкції застосовуються за недотримання загальних правил утримання тварини, що спричинило загрозу життю чи здоров'ю людей;

Цькування або залякування тварини, що ставить під загрозу її безпеку, карається обмеженням волі, штрафом до 1000 злотих або доганою;

Натравлювання собаки на людину карається обмеженням волі, штрафом або доганою;

За забруднення собачими нечистотами загальнодоступних місць (дороги, вулиці, скверу, саду, газону чи зелених насаджень) – штраф до 500 злотих або догана;

За відпущення собаки з повідка в лісі, якщо це не мисливський собака під час полювання, загрожує штраф або догана.

Також варто знати, що будь-які збитки, заподіяні собакою (навіть якщо той вирвався чи втік), повинні покриватися коштами власника тварини.

Податок за собаку 

У Польщі, якщо хто досі не знає, існує окремий податок для власників собак. З січня 2022 року його розмір становить максимум 135 злотих на рік. Звільнені від сплати такого податку літні люди у віці від 65 років, які мають одного пса, літні особи, які самостійно ведуть домашнє господарство, особи, які мають свідоцтво про інвалідність, а собака в такому випадку є помічником.

Читайте також: Шахраї розсилають повідомлення про фейкові виплати допомоги від держави: схема

Однак варто зазначити, що рішення про запровадження податку на собак ухвалює кожна гміна окремо. Тому такий податок діє не скрізь у Польщі, а лише там, де місцева влада вирішила обкласти ним місцевих жителів. Щоправда, часто гміни зменшують суму податку навіть в 2-4 рази від пропонованої. 







Dziękujemy za przesłanie błędu