Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 17 września. Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza

Seminaria, Konferencje

Fundacja Sądecka jest również organizatorem konferencji gospodarczych, poświęconych żywotnym problemom Sądecczyzny, seminariów i konferencji poświęconych ekonomi, zdrowiu, historii Sądecczyzny, wybitnym Sądeczanom oraz kulturze i tradycjom regionu.

Rok 2007
Seminarium pt. „Ks. Prof. Bolesław Kumor na tle epoki”

Rok 2008
Seminarium „Bóg Honor Ojczyzna. Sądeccy żołnierze i generałowie w służbie niepodległej Rzeczpospolitej”, Konferencja pt. „Sądeckie drogi wczoraj, dziś, jutro”

Rok 2009
Seminarium „Środowisko naturalne - atut czy przeszkoda w rozwoju Sądecczyzny”; Seminarium „Nasza droga do Euro - nadzieje i zagrożenia”; Konferencja „Kurierzy Słowa Bożego”

Rok 2011
Seminarium „Ekonomia po sądecku”, Seminarium „Prezydencja w Małopolsce. Współpraca transgraniczna gmin, miast, powiatów Małopolski, a rozwój regionu”

Rok 2012
Seminarium naukowe „Dziedzictwo kulturowe w regionie”

Seminarium „O zdrowiu Sądeczan jesienią”

Rok 2013
Seminarium „O zdrowiu Sądeczan na wiosnę”. Edycja 2013 poświęcona została chorobom psychicznym. Okazało się bowiem, że choroby psychiczne to zmora naszych czasów, nie wszyscy wytrzymują szalone tempo dnia codziennego. Wśród wykładowców znaleźli się wysokiej klasy specjaliści, lekarze, naukowcy oraz przedstawiciele administracji państwowej i samorządowej, osoby odpowiedzialne za system opieki zdrowotnej w Nowym Sączu i całej Małopolsce.

„Gospodarka Wodna na Sądecczyźnie” – 2 edycje.

Nowa ustawa śmieciowa. Aspekty prawne i ekonomiczne wdrożenia nowego systemu gospodarki odpadami – przedstawione przez pomysłodawcę ustawy posła Tadeusza Arkita.

Kontrakt terytorialny – seminarium poświęcone inwestycjom na lata 2014 - 2020. Seminarium odbyło się w Starym Sączu przy udziale Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy.

Inwigilacja Kościoła Katolickiego poświęcone represjom wobec kościoła w czasach PRL-u. Ksiądz Prof. Józef Marceki z Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II w Krakowie przypomniał jakie siły komuniści rzucili po wojnie na front walki z kościołem.

„Dni Chwały Oręża Polskiego – Wojna Polsko-Bolszewicka” – seminarium poświęcone rocznicy wojny polsko-bolszewickiej.

Kontakt:
Fundacja Sądecka
Niskowa 161, 33-395 Chełmiec

biuro:
ul. Barbackiego 57, 33-300 Nowy Sącz
tel. (18) 475 16 20
fax (18) 475 16 50
e-mail: sekretariat@sadeczanin.info

Koordynator:
Przemysław Bawołek
p.bawolek@sadeczanin.info
tel. (18) 475 16 30

Grzegorz Wasiluk
g.wasiluk@sadeczanin.info
tel. (18) 475 16 48