Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 czerwca. Imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny

Stanisława Motyka

30 lat działalności rzeźbiarskiej

Praca twórcza towarzyszy jej od najmłodszych lat życia. Od 1977 r. należy do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Jest czynną uczestniczką wystaw krajowych i zagranicznych. Od 30 lat tworzy głównie rzeźby i płaskorzeźby w drewnie.

Zamieszkuje w Piątkowej. Nigdy nie zapomina o swoich korzeniach i podkreśla swoje przywiązanie do Małopolski. Serce i dusza jest odzwierciedlona w jej dziełach.

Stanisława Motyka jest artystką, która ma w swoim dorobku kilkadziesiąt wyróżnień i dyplomów m. in. za udział w konkursie i wystawie „Męka pańska w sztuce” i w konkursie na tradycyjny bukiet zielny zorganizowany z okazji święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Działaczka nie tylko kulturalna, ale także społeczno-edukacyjna, prowadząca warsztaty dla dzieci. Dzięki temu przekazuje swoją wiedzę i umiejętności następnym pokoleniom.

II miejsce w konkursie „Lachowskie kwiaty z bibuły” oraz Nagroda Starosty Nowosądeckiego w uznaniu szczególnych zasług na rzecz upowszechniania twórczości ludowej to jedne z największych osiągnięć pani Stanisławy.