Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
10/03/2016 - 09:40

Kilka słów o Ekstremalnej Drodze Krzyżowej

Już za dziesięć dni z Nowego Sącza rusza tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa. Czym ona właściwie jest? I dlaczego nazwana jest Ekstremalną?

Ekstremalna Droga KrzyżowaJedno jest pewne EDK nie jest pielgrzymką, nie jest także tradycyjną Drogą Krzyżową, podczas której rozważane są poszczególne stacje Męki Pańskiej. EKD jest wyprawą wewnątrz siebie, jest pokonaniem swoich słabości, poznaniem siebie.

W tym roku Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy na 176 tras w Polsce oraz 10 tras zagranicą (w tym w Wielkiej Brytanii, w Norwegii i na Litwie).

Jak piszą organizatorzy Stowarzyszenia Wiosna „Ekstremalna Droga Krzyżowa to pokonanie wybranej trasy w nocy, medytowanie i zmaganie się z własnymi słabościami. W trakcie długiej, ponad 40-kilometrowej wyprawy uczestnicy mają czas na refleksję i spotkanie z Bogiem. EDK to także wewnętrzna podróż, która pozwala spojrzeć w głąb siebie i uczy pokory...”. Pomysłodawcą i inicjatorem EDK jest ks. Jacek Stryczek

Na trasę wyruszyć mogą zarówno wierzący, jak i ie wierzący. Dla każdego będzie to szansa na zobaczenie prawdziwego „ja”.

W diecezji tarnowskiej uczestnicy EDK wyruszą na blisko 30 tras. Najwięcej wyznaczonych zostało z Mielca (aż 11). Na niektóre z nich wciąż można zapisywać się (do 10 marca). Ekstremalna Droga Krzyżowa z Mielca wyruszy 11 marca.

Ponadto w naszej diecezji w EDK wziąć udział można m.in. w:

Bochni- gdzie wyznaczone zostały dwie trasy do Porąbki Uszewskiej (31 km) oraz do Limanowej (38 km). Z Gorlic z Bazyliki NMP do gorlickiej Golgoty (36 km). Z Limanowej do Zalesia (31 km). Z Nowego Sącza uczestnicy wyruszą do kaplicy na Kozieńcu. Do dyspozycji mają trzy trasy. EDK wyruszy także z Tarnowa.

Powyższe Ekstremalne Drogi Krzyżowe w drogę wyruszą 18 marca.

Wszystkie trasy można znaleźć na stronie internetowej www.edk.org.pl, tam też można dokonać zapisu.

Paulina Fabiś- RychelDziękujemy za przesłanie błędu