Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
20/12/2015 - 11:30

Konferencje ks. Pawlukiewicza: Święta czasem na pokorę

Ks. Piotr Pawlukiewicz jest wybitnym rekolekcjonistą i kaznodzieją znanym w całej Polsce. Swoje homilie głosi m.in. w kościele św. Krzyża oraz w kościele św. Anny w Warszawie. Do jego najbardziej znanych konferencji należą, m.in. "Seks- poezja czy rzemiosło", "Bóg dobry aż tak?", "O Bożym miłosierdziu myśli kilka oraz Porozmawiajmy spokojnie o..."

ks. Piotr PawlukiewiczPoniżej prezentujemy fragment konferencji ks. Piotra Pawlukiewicza wygłoszony w III Niedzielę Adwentu, zamieszczoną w Kazaniach radiowych w tomie 2 (2003-2009). Zapraszamy do rozważania.

„Same święta to czas na pokorę, ustąpienie niekiedy ze swoich upodobań w planowaniu świątecznego czasu, by okazać posłuszeństwo swojemu mężowi, żonie, rodzicom. I to bez licytacji, kto pierwszy tak postąpi. Pokora, oczywiście, nie jest bezwarunkową i nieustanną uległością. To pełna godności służba drugiemu człowiekowi. Dlatego trzymając pysznie podniesioną głowę, można nie dostrzec Tego, który upokorzył przed nami od betlejemskiej stajni aż po krzyż. Tylko na kolanach z Maryją, Józefem, pasterzami, razem z tymi, których może uważam za głupszych od siebie, za bardziej grzesznych, tylko z nimi można naprawdę przeżyć Boże Narodzenie.”

(Fragment pochodzi z książki pt. Kazania radiowe tom 2, Oficyna Wydawnicza „Liberton”, Warszawa 2011, s. 12)

(P)

fot. deon.plDziękujemy za przesłanie błędu