Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
16/12/2015 - 11:00

Konferencje ks. Pawlukiewicza: Adwent czasem na „przepraszam”

Ks. Piotr Pawlukiewicz jest wybitnym rekolekcjonistą i kaznodzieją znanym w całej Polsce. Swoje homilie głosi m.in. w kościele św. Krzyża oraz w kościele św. Anny w Warszawie. Do jego najbardziej znanych konferencji należą, m.in. "Seks- poezja czy rzemiosło", "Bóg dobry aż tak? O Bożym miłosierdziu myśli kilka" oraz "Porozmawiajmy spokojnie o..."

ks. Piotr PawlukiewiczPoniżej prezentujemy fragment konferencji ks. Piotra Pawlukiewicza wygłoszony w III Niedzielę Adwentu, zamieszczoną w Kazaniach radiowych w tomie 2 (2003-2009). Zapraszamy do rozważania.

Czas Adwentu to czas na słowo „przepraszam”. Do męża, matki, kolegi w pracy. „Przepraszam” to chyba najtrudniejsze słowo świata. To słowo pokory. Pyszni go nigdy nie używają. Może to zaskakujące, co powiem, ale niejedno małżeństwo byłoby uratowane, niejedna rodzina gdyby ktoś, kto w swojej opinii, a nawet w powszechnej opinii otoczenia uchodzi za bardzo pokrzywdzonego, potrafił przyznać się, że w sposób bardzo subtelny i ukryty „pomógł” wejść swojemu współmałżonkowi na drogę grzechu.”

(Fragment pochodzi z książki pt. Kazania radiowe tom 2, Oficyna Wydawnicza „Liberton”, Warszawa 2011, s. 12)

(P)

fot. deon.plDziękujemy za przesłanie błędu