Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
23/11/2015 - 17:35

Konferencje ks. Piotra Pawlukiewicza: Kilka słów o mądrości

Ks. Piotr Pawlukiewicz jest wybitnym rekolekcjonistą i kaznodzieją znanym w całej Polsce. Swoje homilie głosi m.in. w kościele św. Krzyża oraz w kościele św. Anny w Warszawie. Do jego najbardziej znanych konferencji należą, m.in. Seks- poezja czy rzemiosło, Bóg dobry aż tak? O Bożym miłosierdziu myśli kilka oraz Porozmawiajmy spokojnie o...

Poniżej prezentujemy fragment konferencji ks. Piotra Pawlukiewicza wygłoszonej w XXXII Niedzielę Zwykłą. Kazanie zamieszczone jest w Świętokrzyskich kazaniach radiowych 24. Zapraszamy do rozważania.

„Niektórym młodym wydaje się, że zawsze pozostaną młodzi, niektórym zdrowym, że oni akurat nigdy nie zachorują, jeszcze innym, że robienie kariery, zarabianie pieniędzy, troska o codzienne życie będą trwały bez końca. Ludzie mądrzy wiedzą, że tu na ziemi każda ludzka droga się skończy, a wszystko to, co mają i czym się zajmują jest kruche i odejdzie kiedyś w zapomnienie.

Tej mądrości przewidywania, tej troski o ostateczny wybór człowiek powinien uczyć się każdego dnia przekraczając perspektywę, którą wyznaczają słowa „dziś”, „teraz”, „tutaj”, „ja”, „moje”, „dla mnie”. Wyjście poza granicę, jak to potocznie mówimy, czubka własnego nosa, świadczy o tym, że ktoś posiada coś, co można określić terminem - wyobraźnia miłości."

(Fragment pochodzi z książki pt. Świętokrzyskie kazania radiowe 24, Wydawnictwo Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy, Kraków- Warszawa 2012, s. 244)

(P)

fot. deon.plDziękujemy za przesłanie błędu