Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
06/12/2015 - 16:40

Konferencje ks. Piotra Pawlukiewicza: o kontaktach międzyludzkich

s. Piotr Pawlukiewicz jest wybitnym rekolekcjonistą i kaznodzieją znanym w całej Polsce. Swoje homilie głosi m.in. w kościele św. Krzyża oraz w kościele św. Anny w Warszawie. Do jego najbardziej znanych konferencji należą, m.in. Seks- poezja czy rzemiosło, Bóg dobry aż tak? O Bożym miłosierdziu myśli kilka oraz Porozmawiajmy spokojnie o...

Poniżej prezentujemy fragment konferencji ks. Piotra Pawlukiewicza wygłoszony w XIII Niedzielę Zwykłą, zamieszczony w Świętokrzyskich kazaniach radiowych 24. Zapraszamy do rozważania.

„Bóg dla naszego dobra, z miłości do nas stawia na drodze naszego życia różnych ludzi. Rodzicom daje dzieci, dzieciom rodziców, siostrze brata. W tych najważniejszych relacjach nie wybieramy siebie nawzajem. Nawet małżonkowie, którzy w narzeczeństwie pilnie się sobie przyglądają, jakiś czas po ślubie zazwyczaj dochodzą do wniosku, że tak naprawdę to nie wiedzieli do końca komu ślubują miłość. Bóg daje jednych drugim, wprowadza nas w relacje, zadaje nam relacje, które obfitują w trudne chwile. A wszystkie przeciwności w naszym byciu ze sobą są dłutem, którym Bóg wykuwa w nas nowego człowieka.

(Fragment pochodzi z książki pt. Świętokrzyskie kazania radiowe 24, Wydawnictwo Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy, Kraków- Warszawa 2012, s. 158-159)

(P)

fot. deon.plDziękujemy za przesłanie błędu