Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
01/04/2016 - 19:50

Lekarze wyjadą z misją w Bagandou

Do pomocy chorym w szpitalu w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej wyruszyli lekarze posłani przez Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej. Będą tam pracować przez miesiąc.

SzpitalWspólnie z Izabelą Cywą, pełniącą obowiązki dyrektora szpitala w Bagandou, zaplanowano projekt medyczny, który ma poprawić poziom zdrowia tamtejszej ludności. Zadaniem lekarzy będzie ponadto realizacja programu edukacyjnego w zakresie podniesienia kwalifikacji medycznych personelu szpitala w Bagandou.

Zaplanowano wykonanie trzydziestu zabiegów chirurgicznych oraz szkolenia teoretyczne i praktyczne dla personelu szpitala. Zabiegi operacyjne będą wykonywać doktor Paweł Sobieszczuk oraz doktor Katarzyna Cybula.

Szkolenie teoretyczne będzie obejmowało wykłady, seminaria i ćwiczenia. Osobą odpowiedzialną za szkolenie teoretyczne, jak również za realizację całego projektu jest doktor Emilia Bylicka.

W podobnej misji pomocy miejscowej ludności w marcu uczestniczył stomatolog Konrad Rylski. Pracował w gabinecie dentystycznym, który został otwarty w szpitalu dzięki urządzeniom stomatologicznym, które wcześniej kontenerem przybyły z Tarnowa do Bagandou.

(P)

Źródło: www.misje.diecezja.tarnow.pl

fot. rdn.plDziękujemy za przesłanie błędu