Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
08/03/2016 - 06:00

Nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie!

Już za niecałe dwa tygodnie z Nowego Sącza wyruszy kolejna Ekstremalna Droga Krzyżowa. Zapisy trwają do poniedziałku, 14 marca. W tym roku, z okazji trzech lat EDK rejonu Nowy Sącz, dostępne są trzy trasy, a każda z nich jest dłuższa i bardziej ekstremalna.

Ekstremalna Droga KrzyżowaOd 1 do 14 marca trwają zapisy na tegoroczną Ekstremalną Drogę Krzyżową z Nowego Sącza.

Wydarzenie będzie miało miejsce 18.03.2015. Uczestnicy najpierw zgromadzą się na wspólnej Mszy Świętej w kościele św. Kazimierza w Nowym Sączu, skąd udadzą się do kaplicy w Kozieńcu.

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA to pokonanie wybranej trasy w nocy, w milczeniu, medytacji i zmaganiu się z własnymi słabościami. W trakcie długiej, ponad 40-kilometrowej wyprawy uczestnicy mają czas na refleksję i spotkanie z Bogiem. EDK to także wewnętrzna podróż, która pozwala spojrzeć w głąb siebie i uczy pokory.

Dzisiaj najbardziej męskim sposobem zachowania jest picie piwa, granie w gry i oglądanie meczy... Kurde, jak tak można? Ekstremalna Droga Krzyżowa powstała jako odpowiedź na kryzys męskości. EDK to duchowość, w której w nocy trzeba wyjść i iść daleko, minimum 40 km. Musi być ciężko, pod górę, w nocy i musi boleć. Wtedy zaczyna się naprawdę modlitwa. Kiedy cały zapas energii jest wyczerpany, kiedy się chce spać i jest równocześnie zimno i człowiek tak naprawdę myśli, żeby wreszcie już trafić do swojego domu- to jest dobry moment, żeby zwrócić się do Boga.– mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, ideo-dawca EDK.

Zgłoszenia przyjmowane są przez stronę www.edk.org.pl.

W celu uzyskania dodatkowych informacji o EDK w Nowym Sączu prosimy o kontakt na adres mailowy: [email protected]. Bieżące informacje będą umieszczane na stronie internetowej www.edk.org.pl oraz na Facebooku: „EDK Nowy Sącz"

OrganizatorzyDziękujemy za przesłanie błędu