Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
03/02/2016 - 09:30

Podziel się tym, co lubisz- pączek dla Afryki

Jutro, w Tłusty Czwartek, ojcowie kapucyni z Krakowa zapraszają do udziału w akcji „Pączek dla Afryki”. Akcja polega na zakupieniu wirtualnych pączków i w ten sposób wspomożeniu dożywiania dzieci w Afryce.

Pączek dla AfrykiW tym roku Fundacja Kapucyni i Misje po raz czwarty organizują akcję „Pączek dla Afryki”. Dochód z akcji przeznaczony zostanie na pomoc głodującym dzieciom w Republice Środkowoafrykańskiej oraz na budowę studni w Czadzie.

Obecnie w Czadzie i Republice Środkowoafrykańskiej pracuje 11 misjonarzy z Krakowskiej Prowincji Braci Mniejszych Kapucynów.

Oprócz posługi religijnej misjonarze zapewniają mieszkańcom wszechstronną pomoc: dożywianie dzieci, organizację nauki w szkołach, dostęp do opieki medycznej. Bardzo ważnym aspektem ich działalności jest budowanie studni. Mieszkańcy wiosek, w których powstają studnie, nie muszą wędrować po wodę przez zagrożone rebelią tereny ani korzystać z deszczówki zebranej do prowizorycznie wykopanych zbiorników. Niejednokrotnie taka woda, zanieczyszczona przez bakterie i brud, służy nie tylko do celów gospodarczych, ale też do picia i higieny. Dla ludzi żyjących w warunkach ograniczonego dostępu do czystej wody studnia wykopana w wiosce jest prawdziwym dobrodziejstwem.

Tegoroczny „Pączek dla Afryki” ma wspomóc takie właśnie działania. W akcję można się włączyć przede wszystkim kupując „wirtualnego pączka” na stronie www.pączek.kapucyni.pl . Równowartość jednego pączka (2 zł) to koszt wyżywienia afrykańskiego dziecka przez dwa dni. Po wejściu na wspomnianą stronę można kupić dowolną ilość takich wirtualnych pączków i w ten sposób wspomóc dożywianie dzieci lub wesprzeć inne projekty prowadzone przez misjonarzy.

(P)

źródło: paczek.kapucyni.plDziękujemy za przesłanie błędu