Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
22/06/2015 - 13:38

15. rocznica śmierci ks. Tischnera. Uroczystość w Łopusznej

„Nieobecni są najbliżej” – to hasło towarzyszące obchodom 15. rocznicy śmieci ks. prof. Józefa Tischnera, które odbyły się 20 i 21 czerwca w Łopusznej, rodzinnej miejscowości autora „Etyki Solidarności”.
- Jesteśmy przy księdzu profesorze, tutaj przy jego mogile. W ciszy tego miejsca jeszcze raz wsłuchujmy się w jego myśli – zachęcał ks. Kazimierz Foltyn, proboszcz parafii w Łopusznej. W modlitwie na łopuszańskim cmentarzu wzięli udział parafianie, turyści, a także uczestnicy XI Wypominków Tischnerowskich, które trwały przez weekend w Łopusznej. Gaździny ze Związku Podhalan w Łopusznej na grobie księdza profesora położyły symboliczny bukiet kwiatów uzbieranych w gorczańskim lesie. Zostały zapalone także znicze.

W czasie wydarzenia na plenerowej scenie przy Dworze Tetmajerowskim (filii Muzeum Tatrzańskiego) przed publicznością wystąpiły dzieci ze szkół tischnerowskich, Zagórzańskiego Zespołu Folklorystycznego „Dolina Mszanki”, Zespołu Regionalnego „Starosądeczanie” oraz kapeli „Młodzi Łopuśnianie”.

źródło: IDK


Dziękujemy za przesłanie błędu