Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 sierpnia. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
23/02/2015 - 09:59

70. rocznica śmierci dominikanki z Nawojowej

21 lutego przypadła 70. rocznica śmierci męczennicy bł. Julii Rodzińskiej, dominikanki z Nawojowej. Z tej to okazji w parafialnym kościele odbyła się msza św. dziękczynna za jej święte życie , przewodniczył jej ks. prał. Jerzy Jurkiewicz, kustosza sanktuarium Przemienienia Pańskiego z Nowego Sącza i bazyliki św. Małgorzaty.
Mszę koncelebrowali proboszcz parafii i kapłani pochodzący z Nawojowej. Razem z parafianami modliło się kilkadziesiąt sióstr dominikanek, które przyjechały na uroczystość z całego regionu. Uroczystą mszę poprzedziła inscenizacja przygotowana przez młodzież z parafii Nawojowa. Misterium pt. „Spotkanie z nawojowskim Aniołem dobroci” obrazuje losy bł. Julii, skłania do refleksji. W trudną rolę Julii wcieliła się Karolina Gniewek z Bączej-Kuniny.

Myślę, że warto pokazać ludziom i uzmysłowić jak wyglądało ciężkie życie naszej rodaczki , która jest autorytetem dla każdej młodej dziewczyny. Ukazuje nam jak służyć Bogu, ufać mu, kochać a zarazem cały czas być sobą. To do końca oddana, prosta dziewczyna ze wsi, a tak wielka duchem , która dała świadectwo życia, w którym najważniejszy jest Bóg. Cieszy mnie obecność ludzi na misterium. Myślę, że każdy powinien poznać Julie , a dla mnie było to niepowtarzalne doświadczenie, które mocno dotknęło moje serce – mówi Karolina.

Marcin Zoń
Fot. Marcin Zoń


Dziękujemy za przesłanie błędu