Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
22/06/2015 - 13:46

Bochnia: Młodzież z diecezji spotkała się na „Synaju”

Młodzież z całej diecezji tarnowskiej spotkała się w Bochni na „Synaju”. W ramach akcji młodzi maszerowali ulicami miasta wraz z Krzyżem i Ikoną ŚDM, odbył się także koncert ewangelizacyjny i Festiwal Kultur. – To przedsmak przyszłorocznych ŚDM w Krakowie – podkreślają organizatorzy. Bochnia i okolice staną się wówczas miejscem trzeciej strefy zakwaterowania młodych z całego świata.
Spotkanie młodych nazwano „Synaj”. To nazwa diecezji tarnowskiej w systemie ŚDM 2016. Mszy św. w bazylice św. Mikołaja przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. W homilii powiedział, że zbliżające się Światowe Dni Młodzieży są wielkim świętem wiary ludzi młodych, ludzi przeżywających radość z faktu wyznawania swojej wiary. „Urzekający i bardzo budujący jest ów entuzjazm młodego Kościoła, wyrażający się w tylu odmiennych stylach, językach i kulturach. A to wszystko zlewa się w jednym nurcie umiłowania Chrystusa i Kościoła. Światowe Dni Młodzieży, a także rekolekcje oazowe, które będziecie przeżywać w czasie wakacji, są drogą pełnej entuzjazmu i radości ewangelizacji” – dodał Biskup Tarnowski.

W czasie „Synaju” odbyło się także rozesłanie oaz. Podczas wakacji z Bogiem odbędzie się również promocja ŚDM. Szacuje się, że o święcie młodych ludzi i spotkaniu z papieżem Franciszkiem dowie się w diecezji ok. 10 tys. osób. Na same oazy zorganizowane przez Ruch Światło-Życie pojedzie ok. 800 osób. To dzieci, młodzież i dorośli. Oazy będą też dla ministrantów, dziewcząt z DSM, osób niepełnosprawnych. Ponadto Misyjne Wakacje z Bogiem przygotował Wydział Misyjny. Wśród propozycji dla młodzieży ciekawą ofertę przygotowało KSM i Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży Kana. W planie są obozy i Miasteczko Modlitewne. Najwięcej osób, bo ok. 8 tys. usłyszy o ŚDM podczas Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Rekolekcje w drodze zostaną poświęcone głównie temu tematowi.
źródło: IDK


Dziękujemy za przesłanie błędu