Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
16/03/2015 - 08:52

II Ekstremalna Droga Krzyżowa: Nowy Sącz - Kozieniec

Z Nowego Sącza 20 marca wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Uczestnicy najpierw zgromadzą się na wspólnej Mszy Świętej w kościele św. Kazimierza w Nowym Sączu, skąd udadzą się do kaplicy w Kozieńcu. W tym roku trasa uległa modyfikacji - jest jeszcze dłuższa i bardziej ekstremalna.
EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA to pokonanie wybranej trasy w nocy, medytowanie i zmaganie się z własnymi słabościami. W trakcie długiej, ponad 40-kilometrowej wyprawy uczestnicy mają czas na refleksję i spotkanie z Bogiem. EDK to także wewnętrzna podróż, która pozwala spojrzeć w głąb siebie i uczy pokory.
- To forma duchowości, która dla wielu staje się sposobem na życie. Prawdziwe spotkanie z Nim pośrodku zmagania sprawia, że nie chce się już żyć normalnie, tylko ekstremalnie, czyli w pełni – mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, pomysłodawca EDK.

Zapisy na sądecką EDK potrwają do środy - 18 marca. Osoby niepełnoletnie oprócz pełnoletniego opiekuna muszą mieć kamizelki odblaskowe (oprócz opasek odblaskowych, które są w pakiecie)

W celu uzyskania dodatkowych informacji o EDK w Nowym Sączu organizatorzy proszą o kontakt na adres mailowy: [email protected] Bieżące informacje będą umieszczane na stronie internetowej www.edk.org.pl oraz na Facebooku: „EDK Nowy Sącz”

(KB)


Dziękujemy za przesłanie błędu