Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
13/06/2021 - 22:30

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krynicy świętuje 40 lat istnienia

W tym roku parafia rzymskokatolicka pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krynicy-Zdroju obchodzi jubileusz. 11 czerwca księża i wierni przeżywali uroczystość odpustową, dziękując Bogu na 40 lat jej istnienia.

Parafia rzymskokatolicka pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krynicy-Zdroju obchodzi jubileusz. W piątek, 11 czerwca księża i wierni przeżywali uroczystość odpustową, dziękując Bogu na 40 lat jej istnienia. 

Uroczystej mszy świętej z procesją eucharystyczną przewodniczył i kazanie wygłosił ks. prałat Józef Drabik, dziekan i proboszcz z parafii św. Jakuba z Brzeska J. Na uroczystość, w roku jubileuszowym zostali zaproszeni także pozostali, byli proboszczowie parafii.Parafia rzymskokatolicka pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krynicy-Zdroju powstała 30 czerwca 1981 roku. W latach 1947-1981 była kościołem rektoralnym parafii zdrojowej.

Obecnie parafia, której proboszczem jest ks. Andrzej Augustyn, obejmuje ulice: Jaworową, Kopciową, Nowosądecką, Piłsudskiego (część), Słotwińską, Starą Drogę. Wspólnota parafialna liczy ok. 650 osób, które modlą się w dwóch kościołach: filialnym pw. Opieki Najświętszej Maryi Panny przy ul. Słotwińskiej oraz parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Stara DrogaNowy kościół przy ulicy: Stara Droga został wzniesiony w latach 1991-2002. Wewnątrz w ołtarzu głównym znajduje się rzeźba Pana Jezusa z wyeksponowanym sercem oraz rozłożonymi rękami w geście „przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja Was pokrzepię”.

Stary kościół przy ulicy Słotwińskiej, niegdyś był łemkowską cerkwią greckokatolicką, wzniesioną w latach 1887-1888. (MK) fot. Wacław Łątka.Dziękujemy za przesłanie błędu