Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
14/06/2022 - 21:00

W czwartek uroczystość Bożego Ciała, ulicami Krynicy przejdą procesje

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, oddamy cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. W czwartek, 16 czerwca, ulicami Krynicy-Zdroju przejdą procesje.

W najbliższy czwartek 16 czerwca będziemy obchodzić  uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Tego dnia wyjdziemy w uroczystej procesji eucharystycznej na ulice miasta. Udział w niej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas zawsze obecny w Najświętszym Sakramencie.

Księża do uczestniczenia w procesji zapraszają w sposób szczególny dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami, ministrantów, lektorów, młodzież bierzmowaną, parafian, gości i kuracjuszy.

Kościół Zdrojowy

Uroczysta msza święta, wraz z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy przejdzie o godz. 10. 30. We czwartek, msza święta według porządku niedzielnego. Nie będzie mszy o godz. 11. 45.

Kościół pw. św. Antoniego Padewskiego

Uroczysta msza św., po której wyruszy procesja, zostanie odprawiona o godz. 9, a poprowadzi ją ks. Tomasz Kaczor, misjonarz z Boliwii.  Trasa procesji podąży od kościoła ulicami: ks. Gurgacza, Kraszewskiego i Ebersa, do dworca PKP. 

Msze św. w Boże Ciało, będą odprawiane, jak w każdą niedzielę. Z powodu procesji nie będzie mszy św. o godz. 11. Procesje eucharystyczne w Oktawie Bożego Ciała wokół kościoła będą się odbywały codziennie o godz. 18.

Ofiary składane w Boże Ciało na tace są przeznaczone na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. (MK) fot. arch. (MK) Dziękujemy za przesłanie błędu