Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
14/07/2015 - 19:48

Wieczorna refleksja: Bajka afrykańska

Po całym dniu zabiegania, napięcia związanego z codziennymi zajęciami, gdy nadchodzi wieczór warto zatrzymać się na chwilę, zagłębić w wartościowym słowie, wyciszyć się. Temu właśnie ma służyć „Wieczorna refleksja” wyciszyć i skłonić do zadumy.
Bajka afrykańska

Pewien człowiek wędrował przez pustynię. Po drodze napotkał oazę. Nieopodal półwyschniętej sadzawki rosła mała jeszcze, rozłożysta palma. Człowiek podniósł potężny kamień i złośliwie położył go na samym środku korony drzewa.

Był dumny ze swego czynu. Palma potrząsała liśćmi, próbowała zrzucić ciężar z siebie. Niestety, kamień tkwił mocno w koronie. Młode drzewo nie dało za wygraną. Wrastało głębiej w ziemię, aby tym mocniej móc potrząsać gałęziami. Wypuściło korzenie tak głęboko, że dosięgnęły ukrytej żyły wodnej. Z czasem inne drzewa obumarły, a tylko ta jedna, obciążona palma, stała się pięknym, rozłożystym drzewem.

Po latach człowiek przechodził znów obok dawnej oazy. Stanął zdumiony, bowiem znów ujrzał palmę, a w jej koronie kamień. A drzew, skłoniwszy koronę, powiedziało: "Dziękuję ci, człowieku, bo ciężar, który mi nałożyłeś, uczynił mnie silną".


Autor nieznany

***

(P)
Tekst pochodzi z portalu Adonai.pl
fot. pixabay

 


Dziękujemy za przesłanie błędu