Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
24/04/2015 - 10:12

Z poezją piękniej. Ukłon młodzieży w stronę Papieża

W gościnnych progach Muzeum Regionalnego Państwa Muszyńskiego, działającego przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury, wystąpiła młodzież Powiatowego Zespołu Szkół. Klub Literacki, który działa w muszyńskiej szkole od jedenastu lat, chętnie włącza się w różnego rodzaju akcje artystyczne organizowane na terenie miasta. Jedną z cyklicznych imprez w Muzeum są spotkania pod nazwą Z poezją piękniej.
Tym razem w wiosenne, kwietniowe popołudnie licznie zgromadzeni kuracjusze i mieszkańcy mogli wysłuchać recytacji poezji Karola Wojtyły. Dwa poematy Pieśń o słońcu niewyczerpanym i Pieśń o Bogu ukrytym wprowadziły słuchaczy w nastrój refleksji i zadumy. Był to poetycki ukłon młodzieży w stronę wielkiego Papieża – Polaka, którego dziesiątą rocznicę śmierci obchodziliśmy na początku miesiąca. Recytacja utworów została wzbogacona prezentacją ( przygotowaną przez Piotra Madeja), przypominająca sylwetkę Jana Pawła II.

Poetycki wieczór uświetnił mini recital gitarowy ucznia klasy III B Alberta Rusnaka, który jest podwójnym laureatem I miejsca XIX i XX Powiatowego Konkursu Młodych Muzyków Instrumentalistów, odbywającego się pod patronatem Starosty Nowosądeckiego p. Marka Pawiaka.

Wiersze Karola Wojtyły recytowali Marzena Niedzielska-Pawliszak, Paula Tylek, Zuzanna Mordarska, Adriana Mizera, Anna Małek, Wiktoria Prałat, Marcin Polański, Marcin Fuczko, Szymon Gościński, Antoni Lorek, Oskar Tokarczyk i Jakub Rypel przygotowani przez opiekunkę Klubu Annę Bursztyńską - Rucką.

oprac. (KB)
fot. arch. szkoły


Dziękujemy za przesłanie błędu