Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
27/11/2023 - 15:35

„Jedni jadą do raju pociągiem, inni furmanką, a są i tacy, którzy idą zwyczajnie, pieszo”.

Świętości nie zbuduje się na szczerych chęciach, bowiem domaga się ona konkretnych czynów i podjęcia odważnych decyzji.

Od wydawcy:

Lubisz to, co piękne? Pociąga Cię to, co doskonałe? Interesuje Cię świat niebanalnych relacji? Nie zwlekaj! Daj się poprowadzić właściwemu przewodnikowi.

Z Ojcem Pio uda Ci się zrealizować te pragnienia. On wielu ludziom wskazał najlepszą drogę i pomógł w osiągnięciu świętości.

W książce znajdziesz rozwiązania problemów najczęściej występujących w życiu duchowym. Dowiesz się, jakie są ich przyczyny i jak się z nimi uporać.

Przeczytaj o niepowtarzalnym i skutecznym kierownictwie jednego z największych mistrzów duchowych i pozwól, by to, co piękne i doskonałe, uczyniło Twoje wnętrze harmonijnym. Zadbaj o swoją duszę.

Fragment książki

Jak mało kto rozumiał, że nie dzięki wiedzy i erudycji ani własnemu doświadczeniu osiągnie się cel kierownictwa duchowego, ale poprzez zaufanie i poddanie się natchnieniom Ducha Świętego, który udziela światła w prowadzeniu dusz po drogach świętości. Dlatego prosił, aby osoby kierowane modliły się o to światło dla niego, on natomiast ofiarowywał wiele mszy świętych, prosząc Boga, aby ukazał mu swoją wolę co do nich. Otwarcie się na działanie Ducha Świętego rodziło w nim poczucie odpowiedzialności za przekazywane treści i udzielane nauki, a równocześnie przynosiło zbawienne skutki w duszach ludzi, którzy korzystali z jego posługi spowiedzi i kierownictwa duchowego. 

Praktyka kierownictwa duchowego
Ojciec Pio uważał, że droga do świętości jest trudna, długa i obejmuje całe ludzkie życie, dlatego od swoich dzieci duchowych wymagał wysiłku i współpracy z łaską Bożą. Owo zmaganie się o świętość przyrównywał do przemijania pór roku: jałowej i bezpłodnej zimy z częstymi roztargnieniami i zniechęceniem, wiosny obfitującej w rosę łaski i święte uczucia, lata wypełnionego żarem podobania się Bogu oraz jesieni z licznymi owocami duchowymi. 
Twierdził, że świętości nie zbuduje się na szczerych chęciach, bowiem domaga się ona konkretnych czynów i podjęcia odważnych decyzji. Uczył, że życie doskonałym czyni wiara, która ożywia; nadzieja, która podtrzymuje; miłość, która rozpala; skromność, która upiększa; i pokuta, która je zdobi. Wymagał również, aby człowiek w rozwoju duchowym unikał pośpiechu i dbał o to, by przebiegał on stopniowo, lecz pewnie. Nierzadko pocieszał tych, którzy skarżyli się, że zbyt powoli postępują w cnotach i chrześcijańskiej doskonałości. Mawiał: „Jedni jadą do raju pociągiem, inni furmanką, a są i tacy, którzy idą zwyczajnie, pieszo”.

Błażej Strzechmiński OFMCap, Terapeuta dusz. Kierownictwo duchowe Ojca PIO, wydawnictwo Serafin 2023Dziękujemy za przesłanie błędu