Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
03/09/2019 - 23:50

XXIX Forum Ekonomiczne-po godzinach.Koncert Kasi Moś i Orkiestry Kameralnej

Uroczysty wieczór (3 września) otworzył XXIX Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju. Wydarzenie uświetnił koncert Aukso Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy pod batutą Marka Mosia oraz wokalistki Kasi Moś z zespołem.

Krynickim akcentem koncertu w wykonaniu Aukso Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy pod batutą Marka Mosia były utwory Adama Wrońskiego, zwanego „krynickim Straussem”, w tym polka „Wspomnienie z Krynicy” oraz dwa walce „ Pamiątka z Krynicy” w opracowaniu Wiesława Świderskiego.

Ponadto w programie znalazły się „Libertango” Astora Piazzoli, „Plink Plank Plunk” Leroy`a Andersona oraz „Orawa” Wojciecha Kilara.

Orkiestra Kameralna Miasta Tychy powstała w 1998 roku. Założyli ją absolwenci katowickiej Akademii Muzycznej. Obecnie jest jedną z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie.

W drugiej części wieczoru do orkiestry dołączyła Kasia Moś z zespołem, która wykonała własne kompozycje.

Kasia Moś jest córką Marka Mosia, wybitnego skrzypka, dyrygenta i kameralisty. Dwa lata temu reprezentowała Polskę na 62. Konkursie Piosenki Eurowizji. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach, Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Zapraszana na festiwale, śpiewała w Opolu, na Top Trendy i Woodstocku. Debiutancki album „Inspiration” wydała w 2015 roku. Trzy lata później ukazał się krążek „Retro” Jerzego Maksymiuka i Janusza Olejniczaka, w którym zaśpiewała gościnnie kilka utworów.

(MK) fot. aut. Dziękujemy za przesłanie błędu