Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
24/02/2023 - 12:45

Spotkanie z Jadwigą Marzec w Krynicy-Zdroju. Tłumy dzieci chciały poznać Myszkę Matyldę

Podczas 5. Sądeckich Targów Książki w Krynicy-Zdroju nie zapominamy o najmłodszych czytelnikach. W strefie na dolnym poziomie Pijalni Głównej tłumy dzieci przyszły poznać Myszkę Matyldę, bohaterkę książki autorstwa Jadwigi Marzec.

Jadwiga Marzec to znana sądecka autorka książek dla dzieci oraz poetka. Najmłodszych czytelników wciągnęły opowieści m.in. o przygodach rezolutnej Frani. Ostatnia książka pani Jadwigi – „Myszka Matylda w Nowym Sączu” – stała się kolejnym czytelniczym hitem wśród najmłodszych.

Dzieci tłumnie odwiedziły strefę spotkań „Sądeczanina” na dolnym poziomie Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju, w piątek, 24 lutego, podczas 5. Sądeckich Targów Książki. Podczas tego wydarzenia przygotowano wiele propozycji dla najmłodszych.

Jedną z atrakcji było właśnie spotkanie z Jadwigą Marzec, która przyprowadziła ze sobą główną bohaterkę ostatniej książki – uroczą Myszkę Matyldę. Dzieci bardzo chciały poznać myszkę, która w Nowym Sączu przeżyła zachwycające przygody.

Na początek najmłodsi próbowali zgadnąć, co to za piękny strój ma na sobie Myszka Matylda. Padały różne propozycje: strój krakowski, a nawet strój warszawski. W końcu padła prawidłowa odpowiedź – Myszka Matylda założyła strój lachowski!

Najmłodsi czytelnicy zaskoczyli swoich opiekunów i autorkę znajomością regionu – prawie wszyscy wiedzieli gdzie znajduje się Nowy Sącz, czyli miasto, w którym odbywa się akcja książki o Myszce Matyldzie.

„Myszka Matylda w Nowym Sączu” to wyjątkowa pozycja, bo Jadwiga Marzec zadbała o to, aby przygody myszki mogły przeczytać także dzieci z Ukrainy. Obywatele sąsiedniego kraju przybyli też na spotkanie do Krynicy-Zdroju.

Pani Jadwiga otrzymała więc wielkie wsparcie od ukraińskich dzieci, które przeczytały fragment książki w swoim ojczystym języku. Autorka nie zapomniała o przykrej rocznicy, która przypada dziś – rocznicy wybuchu wojny na Ukrainie. – Wierzymy gorąco, że ta wojna kiedyś się skończy i będziecie mogli wrócić bezpiecznie do domu – życzyła Ukraińcom sądecka autorka.

Spotkanie z Jadwigą Marzec i Myszką Matyldą dało dzieciom niewyobrażalną radość. Najmłodsi czytelnicy mieli okazję wysłuchać fragmentu książki, mogli również zadać pytania autorce, a na koniec zrobić sobie z nią pamiątkowe zdjęcie. ([email protected], fot. SKS)

Spotkanie z Jadwigą Marzec. Dzieci pokochały Myszkę Matyldę [ZDJĘCIA]
Zobacz fotorelację ze spotkania z autorką książek dla dzieci, Jadwigą Marzec podczas 5. Sądeckich Targów Książki w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju. (Fot SKS)
Dziękujemy za przesłanie błędu