Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
27/02/2023 - 11:30

Krynica - Zdrój: czytelnicy "Sądeczanina" wybrali swojego "Sądeckiego Autora". Wyróżnienie trafiło do niego

Profesorowi oświaty Bogusławowi Kołczowi uroczysta Gala XI konkursu o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora zapadnie na długo w pamięci. Z prostego powodu. Dyrektor Zespołu Szkół Akademickich im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu – głosami czytelników portalu „Sądeczanin.info” i miesięcznika „Sądeczanin” został w tym prestiżowym konkursie „Sądeckim Autorem”.

Profesor Bogusław Kołcz odebrał z rąk Tomasza Kowalskiego, redaktora naczelnego portalu „Sądeczanin.info” i miesięcznika „Sądeczanin” wyróżnienie oraz piękną czerwoną różę.

- Odebrałem nagrodę dla „Sądeckiego Autora”, który otrzymał najwięcej głosów czytelników – powiedział „Sądeczaninowi”. – To wyróżnienie jest największą satysfakcją dla kogoś, kto pisze książki. Nie ukrywam, że staram się w swojej pracy zawodowej zachęcać uczniów do czytania książek. Dlatego też nagroda za tą moją działalność jest jednocześnie nagrodą dla tych, którzy książki czytają. Zawsze mówię swoim uczniom, że Czesław Miłosz dwadzieścia lat przed swoją śmiercią wyraził nadzieję, że kiedy jego już zabraknie to książki będą na półkach. I tak – całe szczęście – dzieje się.

Prof. Kołcz w rozmowie z „Sądeczaninem” powiedział po uroczystej Gali konkursu im. ks. prof. B. Kumora ważne słowa:

„staram się, aby uczniowie wierzyli w to, że książki nie przetrwają w ich telefonach, w ich smartwatchach na ręku, ale zostaną w domowych i szkolnych bibliotekach. Przede wszystkim będą brane przez następne pokolenia do ręki i czytane”.

Przypomnijmy, że dyrektor Zespołu Szkół Akademickich im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu uruchomił w szkole, którą kieruje „Przytulisko dla książek”.

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu