Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 maja. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
28/02/2023 - 17:10

5. Sądeckie Targi Książki były również przestrzenią dla poetów

Zapraszając gości na 5. Sądeckie Targi Książki w Pijalni Głównej w Krynicy – Zdroju zaznaczaliśmy, że będzie to także doskonała przestrzeń dla poetów oraz ich twórczości. I taka była.

Poetyckie spotkanie autorskie podczas targów, które prowadził prof. Bolesław Faron, historyk literatury, znawca twórczości Władysława Orkana, krytyk, publicysta, były minister oświaty zgromadziło w krynickiej Pijalni Głównej ludzi poetów, piszących poezję i tacy, którzy lubią ją czytać, chłonąć.

Prof. Bolesław Faron, prowadzący to spotkanie autorskie rozmawiał o poezji ze swoimi gośćmi – poetami Stanisławą Widomską, Władysławem Grabanem oraz Januszem Szotem. Popłynęły strofy ich wierszy.

Ale też był to czas na bardzo pouczającą rozmowę o poezji, o tym, co poetów inspiruje do tego, że sięgają po papier, coś do pisania i przelewają na pustą kartę swoje myśli, spostrzeżenia, które umiejętnie dobrane układają się w piękne strofy.

Poetyckie spotkanie autorskie było również promocją, można powiedzieć, jeszcze gorącej antologii „Nowe Wiersze Poetów Sądeckich” autorstwa prof. Bolesława Farona pt. "Nowe Wiersze Poetów Sądeckich. Biogramy, Teksty, Komentarze. Antologia". Ukazała się ona drukiem w 2023 roku

Każdy kto weźmie tę publikację do ręki znajdzie w niej biogramy trzydziestu autorów - poetów z Nowego Sącza i Sądecczyzny i ich wiersze.

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJ

Dziękujemy za przesłanie błędu