Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
27/02/2023 - 15:35

Głosami czytelników "Sądeczanina" to najlepsza "Książka o Sądecczyźnie 2022". Co na to jej autor?

Czytelnicy portalu „Sądeczanin.info” oraz miesięcznika „Sądeczanin” nie mieli żadnych wątpliwości. Wybrali w XI konkursie o Nagrodę im. ks. prof. B. Kumora „Książkę o Sądecczyźnie”, która zdobyła największą liczbę głosów. Tą książką okazała się publikacja pt. „Pod sercem Maryi” autorstwa ks. dra Sebastiana Musiała, wikariusza parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Marcinkowicach w latach 2017 – 2022.

Ksiądz dr Sebastian Musiał, który obecnie pełni posługę duszpasterską w parafii pw. św. Wawrzyńca w Wojniczu koło Tarnowa, podobnie, jak inni nagrodzeni i wyróżnieni podczas XI konkursu o Nagrodę im. ks. prof. B. Kumora nie krył w rozmowie z „Sądeczaninem” zaskoczenia.

- Jest to bardzo sympatyczne w taki sposób zostać wyróżnionym.  Pokazuje ono to, że jest zainteresowanie książką, a przede wszystkim tematyką, związaną z historią – powiedział „Sądeczaninowi” ks. Sebastian Musiał. – Książka ma wymiar historyczny, ale też wymiar, związany z Maryją i jej działaniem w życiu każdego człowieka. Tym bardziej to cieszy. Sacrum łączy się z profanum.

Wyróżniona przez czytelników portalu „Sądeczanin.info” i miesięcznika „Sądeczanin” publikacja traktuje o historii parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Marcinkowicach. To siedemdziesiąt lat jej istnienia.

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu