Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
28/10/2020 - 14:05

Marek Wastag, nagrodzony za piękną grę na basach, gra tez na klarnecie

„Za wzorcową i tradycyjną grę na basach” – takie wyróżnienie otrzymał wybitny basista Marek Wastag na Festiwalu Zespołów Lachowskich i Góralskich w Krynicy-Zdroju.

Festiwal Zespołów Lachowskich i Góralskich był wypełniony ludową muzyką, która wybrzmiewała z krynickiej sceny. Jedną z kapel, która rozkochała w sobie publiczność było Podegrodzie. Jego kierownikiem oraz basistą jest Marek Wastag. W uznaniu za swoje umiejętności został on odznaczony nagrodą „za wzorcową i tradycyjną grę na basach”. – Z wykształcenia jestem klarnecistą, grać nauczyłem się sam, ukończyłem studia na klarnecie i teraz jestem nauczycielem muzyki. Prowadzę też, zarówno w Podegrodziu, jak i innych miejscowościach wiele kapel młodzieżowych i dziecięcych– mówi Marek Wastag.

Zobacz także: Nikt nie gra na kontrabasie, tak jak on. Lachy Podegrodzkie pokazały co potrafią

Kierownik kapeli Podegrodzie na kontrabasie gra już od 28 lat. – W 2006 r. otrzymałem złote skrzypce na Druzbacce w Podegrodziu. Grałem wtedy na klarnecie. Jest to jedno z moich największych wyróżnień. Pierwsze miejsce zająłem również w Bukowinie Tatrzańskiej na Sabałowych Bajaniach w 2016 roku. Posiadam też cały szereg innego rodzaju wyróżnień – dodaje basista.

Marek Wastag pozytywnie wypowiada się również o samym krynickim festiwalu, podkreślając, że panowała na nim bardzo miła atmosfera. – Bardzo dobrze, że udało się go przeprowadzić. Wszystko było świetnie zorganizowane. Reżim sanitarny był zachowany. Wszystko mi się podobało – kończy swą wypowiedź. (MP), fot.: MW,MP

.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji KulturyDziękujemy za przesłanie błędu