Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
22/12/2022 - 10:40

Traumatyczne chwile, które zapadły w pamięci Sądeczan. Nie da się o nich zapomnieć

Niektórzy walkę o wolność przepłacili życiem, inni zdrowiem bądź zwolnieniem z pracy. Ciągła inwigilacja, podsłuchy i donosy, przesłuchania i rewizje sprawiły, że trudno było zaufać nawet ludziom w najbliższym otoczeniu. To nie sceny z książki Orwella, ale trudna sądecka rzeczywistość w latach 80. ubiegłego wieku.

Najnowszy kwartalnik „Sądeczanin HISTORIA”, opowiadający o kryzysowych latach 80. i wprowadzeniu stanu wojennego w naszym kraju, jest niejako kontynuacją wydanego równo rok temu czasopisma historycznego o sądeckiej Solidarności.

O najnowszym wydaniu kwartalnika można przeczytać więcej tutaj: Dziadku, a ty co robiłeś w czasie stanu wojennego? Trudno wnuczkowi wytłumaczyć…

W obu wydaniach można znaleźć poruszające rozmowy z działaczami Solidarności. Wspominają chwile strachu i obawy po 13 grudnia 1981 roku oraz dni i miesiące spędzone w zamknięciu. Oto cena, którą przyszło im zapłacić za uwolnienie kraju spod rąk komunistów.

Sądeczanie wciąż pamiętają o tych wydarzeniach. Wielu pamięta te dni, jakby to było wczoraj. Grudniowe kwartalniki „Sądeczanin HISTORIA” przywołują trudną rzeczywistość lat 80. ubiegłego wieku.

Obydwa wydania kwartalnika „Sądeczanin HISTORIA”, które opowiadają o losach sądeckiej Solidarności można zamówić w siedzibie wydawcy – Fundacji Sądeckiej. Zachęcamy naszych Czytelników do zakupu kompletu w promocyjnej cenie.

Dwa kwartalniki (4/2021 oraz 4/2022) można kupić za jedyne 25 złotych. W tej kwocie wliczony jest koszt przesyłki pocztowej na wskazany adres na terenie Polski.

Wpłatę można przesłać bezpośrednio na konto Fundacji Sądeckiej (numer rachunku bankowego: 10 1020 3453 0000 8402 0274 0355 ). W tytule przelewu należy podać imię, nazwisko oraz adres pocztowy osoby, do której mamy wysłać kwartalniki. Nie zapomnijcie również podać informacji, że wpłata dotyczy zakupu kwartalników o Solidarności.

W razie pytań, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego: Bogusława Berdychowska tel. 18 475 16 26, [email protected] lub Małgorzata Sitek, tel. 18 475 16 31, [email protected].







Dziękujemy za przesłanie błędu