Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
18/02/2023 - 20:50

Krynica - Zdrój: szykują się atrakcje dla najmłodszych podczas 5. Sądeckich Targów Książki

Jadwiga Marzec, pisarka, poetka. Osoba wielu talentów. Mogą to potwierdzić zarówno dorośli, jak i najmłodsi odbiorcy jej aktywnego życia na emeryturze. Ona jest dowodem na to, jak po zamknięciu zawodowego życia można drugą jego połowę wieść bardzo aktywnie. Już zapraszamy szczególnie najmłodszych czytelników na spotkanie autorskie z Jadwigą Marzec podczas 5. Sądeckich Targów Książki w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju.

Spotkanie odbędzie się 24 lutego (piątek) o godz. 11.30 w Pijalni Głównej w Krynicy – Zdroju. Najmłodsi czytelnicy, którzy w tym dniu przyjdą z rodzicami, opiekunami na 5. Sądeckie Targi Książki nie będą się nudzić.

Poznają bohaterkę najnowszej książki dla dzieci, napisanej przez Jadwigę Marzec. To sympatyczna Myszka Matylda i razem z nią odbędą wędrówkę do Nowym Sączu.

Książka „Myszka Matylda w Nowym Sączu” ukazała się drukiem w 2022 roku. Jest skierowana do dzieci w wieku 6 - 9 lat, napisana w języku polskim i przetłumaczona na język ukraiński.

Tytułowa bohaterka Myszka Matylda uwielbia przygody, ciekawa jest nowych wrażeń i nowych miejsc. Chętnie nawiązuje przyjaźnie. Jej wyprawa przez miasto przybiera czasem dramatyczny przebieg, ale wszystko kończy się pomyślnie.

W książce znajdziemy informacje z historii największego miasta w regionie, które w ubiegłym roku obchodziło 730. rocznicę lokacji. Dzieci poznają również jedną z sądeckich legend. W czasie wędrówki Matylda dociera do ruin sądeckiego zamku, który został zburzony podczas drugiej wojny światowej.

- Przez tę informację, w obliczu tragicznych wydarzeń na Ukrainie, chciałam przekazać dzieciom przesłanie: „że każda wojna kiedyś się kończy, a pomimo ruin, życie może toczyć się dalej” – mówi autorka Jadwiga Marzec.

Dodatkowym atutem podkreślającym związki Matyldy z naszym regionem jest jej ubranie nawiązujące do tradycyjnego stroju lachowskiego.

Spotkanie z Jadwigą Marzec i Myszką Matyldą już zapowiada się niezwykle ciekawie. Autorce będzie towarzyszyć zresztą maskotka książkowej bohaterki.

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJ

Dziękujemy za przesłanie błędu