Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
08/02/2023 - 07:10

Nowy Sącz: Piotr Droździk. Słowa zbyteczne. O nim mówi jego zawodowy dorobek

Mistrzowskie oko, tytan pracy, miliony zrobionych zdjęć rzeczy ulotnych i nieprzemijających. Artysta fotografik przez duże „A.” Autor i współautor wydanych 68 przepięknych albumów. Jest dumny z tego, że mieszka w Nowym Sączu – mieście, w którym ciągle jest wiele do odkrycia. O kim mowa?

O Piotrze Droździku, znanym sądeckim artyście fotografiku. Człowieku o wielu zainteresowaniach, od wielu lat z niezwykłą pasją promującym Nowy Sącz i Sądecczyznę na całym świecie. Nowy Sącz i jego mieszkańcy nieustannie go inspirują, napędzają do działania.

Taki jest Piotr Droździk, kandydat do tegorocznej Nagrody im. ks. prof. Bolesława Kumora w kategorii „Sądecki Autor” 2022. Jego kandydaturę zgłosiła do XI już konkursu dyrekcja Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu.

- Piotr Droździk, artysta fotografik. Od lat zajmuje się fotografią artystyczną, autorską i reklamową. Współpracuje z wieloma wydawnictwami, gazetami i agencjami w Polsce i Europie oraz lokalnymi instytucjami kultury, stowarzyszeniami i fundacjami. Wydał 68 artystycznych albumów o łącznym nakładzie 150 tys. egzemplarzy – rekomenduje fotografika do Nagrody im. ks. prof. Bolesława Kumora 2022 Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu.

W 2007 roku nagrodzony tytułem Sądeczanin Roku za osiągnięcia fotograficzne i wydawnicze. Laureat wielu prestiżowych nagród fotograficznych.

W 2022 roku autor zdjęć i koncepcji albumu: „33-300 Nowy Sącz DOBRY ADRES” oraz katalogów wystaw pt. „Dworki, pejzaże, portrety. Twórczość Bronisławy Rychter-Janowskiej” i „Skarby Ojców Franciszkanów – Reformatów ze zbiorów klasztornych w Zakliczynie i Bieczu”, wydanych przez Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu.

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu