Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
03/09/2020 - 06:00

Mimo pandemii PWSZ jest gotowa na nowy rok akademicki. Jak wygląda rekrutacja?

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu trwa rekrutacja. Mit, który funkcjonował przez lata, dotyczący tego, że wykształcenie wyższe nic nie daje, upadł. Który kierunek cieszy się największym zainteresowaniem? Jak duży wpływ na tegoroczny nabór miała pandemia? Rozmawiamy z rzecznikiem prasowym uczelni, Tomaszem Zacłoną.

- Od kilku lat notujemy coraz większe zainteresowanie uczelnią. Poszerza się nie tylko nasza oferta, ale również zaplecze dydaktyczne i jakość kształcenia – mówi Tomasz Zacłona, rzecznik prasowy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. – Nasze studia nie blokują rozwoju zawodowego. Przeciwnie – wspierają go. Filozofią PWSZ jest praktyczna nauka zawodu – 50 proc. zajęć na uczelni ma formę praktyczną. Z tego względu zależy nam, aby w sytuacji pandemii jak największa ilość zajęć odbywała się bezpośrednio, a nauczanie przebiegało w sposób hybrydowy – na tyle, na ile to możliwe.

Obawialiśmy się tego, jak koronawirus wpłynie na tegoroczną rekrutację. Okazało się, że - przeciwnie - zainteresowanie jest większe niż w ubiegłym roku. Częściowo to zasługa poszerzonej oferty kształcenia. Otworzyliśmy trzy nowe kierunki – filologię niemiecką i filologię wschodniosłowiańską – bardzo atrakcyjne ze względu na położenie geograficzne Polski – oraz kierunek public relations i reklama – dodaje rzecznik.

Czytaj też: PWSZ oferuje aż trzy nowe kierunki studiów! Są wśród nich PR i dwie filologie

Już niebawem ogłoszenie wyników rekrutacji. Jak udało nam się dowiedzieć, PWSZ planuje rekrutację uzupełniającą, która rozpocznie się 7 września. - Studenci potrzebują kontaktu bezpośredniego. Robimy wszystko, aby zajęcia były jak najbardziej zbliżone do formy tradycyjnej, oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego. Formy masowego kształcenia (takie jak wykłady) będą odbywały się online.

Zobacz także: Bogusława Gaweł o kryminologii, public relations i pedagogice w PWSZ

PWSZ to ponad 25 tysięcy absolwentów, a także ogromna rzesza ludzi, która zaufała sądeckiej uczelni. - Notujemy pierwsze przypadki, w których rodzice kilkanaście lat temu studiowali w PWSZ, a dziś kształcą się u nas ich dzieci – dodaje rzecznik. Jak uczelnia zamierza sprostać tegorocznym oczekiwaniom przyszłych studentów? Zachęcamy do obejrzenia naszego wideo!

[email protected], film: Daniel Szlag







Dziękujemy za przesłanie błędu