Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 marca. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
22/08/2022 - 12:35

Kryminologia i resocjalizacja z przygotowaniem pedagogicznym: zobacz, posłuchaj, złóż dokumenty

Za nieco ponad miesiąc rozpocznie się kolejny rok akademicki. W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej (która niebawem będzie Akademią Nauk Stosowanych) od 17 sierpnia trwa rekrutacja uzupełniająca. Jednym z bardzo ciekawych kierunków, znajdującym się w ofercie uczelni jest kryminologia i resocjalizacjia z przygotowaniem pedagogicznym. O szczegółach porozmawialiśmy z dr hab. Przemysławem Piotrowskim, prof. PWSZ z Instytutu Pedagogicznego PWSZ w Nowym Sączu.

Panie profesorze, trwa II tura rekrutacji na specjalności kryminologia i resocjalizacja z przygotowaniem pedagogicznym. Proszę nam powiedzieć, do kiedy przyszli studenci mogą składać dokumenty?
- Zapraszamy od 17 sierpnia do 20 września, do godziny 12. Dokumenty należy składać online - mówi dr hab. Przemysław Piotrowski z Instytutu Pedagogicznego PWSZ. Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na stronie Instytutu Pedagogicznego. Jest to unikalna możliwość studiowania na II stopniu. Myślę, że w naszym regionie, to naprawdę gratka. Oferujemy cały szereg przedmiotów dotyczących psychologii przestępczości, kursów związanych z współczesnym kształtem więziennictwa, ale również wprowadzenie do profilowania kryminalnego. Każdy, kto czytał thrillery, pewnie wie, o czym mówię.

Kryminologia i resocjalizacji z przygotowaniem pedagogicznym - nowy kierunek na PWSZ

Gdzie może pracować absolwent tego kierunku? Jakie uprawnienia zyskuje?
- Warto podkreślić, że wachlarz uprawnień jest bardzo duży. Miejsca w których absolwenci mogą pracować, to instytucje wymiaru sprawiedliwości – policja, prokuratura, sądy, ale też mogą być wychowawcami w instytucjach wychowawczych czy resocjalizacyjnych. Ponadto, mogą być także pedagogami lub zajmować się prewencją i profilaktyką społeczną. 

Niebawem PWSZ będzie Akademią Nauk Stosowanych. Czy to coś zmieni w studiach i pracy Instytutu Pedagogicznego?
- Z całą pewnością zmiany nazwy jest wyrazem tego, że ministerstwo docenia mocną pozycję naszej uczelni. W rankingach plasujemy się wysoko. Planowana jest już rozbudowa bazy Instytutu Pedagogicznego. My, jako kadra, cały czas staramy się rozwijać.

Cała rozmowa znajduje się w materiale filmowym. (rozmawiał: Tomasz Kowalski, wideo: Mateusz Pogwizd) Wirtualna rejestracja w PWSZ

Artykuł sponsorowany







Dziękujemy za przesłanie błędu