Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
20/03/2020 - 12:45

Niespodzianka na Światowy Dzień Poezji

Sądecka Biblioteka Publiczna w Nowym Sączu, postanowiła wraz z czytelnikami uczcić Światowy Dzień Poezji. W jaki sposób?

Światowy Dzień Poezji został ustanowiony w 1999 roku przez UNESCO. Celem tej inicjatywy jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Rokrocznie wydarzenia związane z tym świętem odbywają się zawsze 21 marca.

W tym roku, sytuacja epidemiczna, pokrzyżowała plany wielu instytucjom kultury. Jednakże dyrekcja i pracownicy Sądeckiej Biblioteki Publicznej w Nowym Sączu, postanowili temu zaradzić.

- Nie mając możliwości obchodzenia w sposób tradycyjny, czyli poprzez osobiste spotkanie z czytelnikami w naszej bibliotece, Światowego Dnia Poezji, zdecydowaliśmy się na inną formę uczczenia tego wydarzenia. Mianowicie, za pośrednictwem środków elektronicznego przekazu, przeczytaliśmy fragmenty następujących utworów: Juliusza Słowackiego „W pamiętniku Zofii Bobrówny”, Adama Asnyka „Jedni i drudzy” oraz Marii Konopnickiej „Rozlegnijże się” – mówi Marek Rylewicz, dyrektor biblioteki.
 

(Karol Trojan) k.trojan@sadeczanin.info, mat. filmowy: SBP w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu