Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lipca. Imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima
15/06/2021 - 12:50

Nina Kotarba ma 17 lat, a już nagrała piosenkę i walczy o tytuł Miss Małopolski

Pochodząca z Młodowa Nina Kotarba, choć ma 17 lat i dopiero za rok będzie zdawać maturę, na swoim koncie ma już sporo sukcesów. Wygrała przeróżne konkursy wokalne, wzięła udział w drugiej edycji znanego programu telewizyjnego „The Voice Kids”, a teraz nagrała swoją drugą autorską piosenkę. W najbliższą niedzielę powalczy o koronę i tytuł Miss Nastolatek Małopolski 2021.

Nina Kotarba pochodzi z Młodowa – małej miejscowości położonej w gminie Piwniczna-Zdrój. Aktualnie uczęszcza do Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu. Za rok będzie zdawać maturę. Interesuje się sportem i modelingiem, ale jej największą pasją jest śpiew. Na swoim koncie ma wiele sukcesów wokalnych. Jednym z największych jest udział w drugiej edycji znanego programu telewizyjnego „The Voice Kids”.

- Muzyka jest moją wielką pasją od dziecka. Przez piosenki przekazuję słuchaczom moje odczucia, emocje i przeżycia. Moja przygoda ze śpiewaniem zaczęła się w przedszkolu. Zaśpiewałam wtedy na akademii piosenkę dla taty. Otrzymałam mnóstwo pochwał od rodziców moich kolegów i koleżanek ze szkoły. Ucząc się w Szkole Podstawowej w Głębokiem, moją pasję zauważyła pani dyrektor Joanna Jamrozowicz, która była dla mnie ogromnym wsparciem. Nie mogę też pominąć mojej mamy, bo bez niej nie byłabym tutaj, gdzie teraz jestem. To dzięki niej rozwijam się muzycznie. Jej ogromne wsparcie i troska dają mi ogromną motywację do działania – powiedziała w rozmowie z dziennikarzem „Sądeczanina” Nina Kotarba.

Nina choć ma dopiero 17 lat, już nagrała dwie piosenki. Pierwszy utwór nosi tytuł „Sama”, z kolei drugi, którego premiera odbyła się w minioną sobotę, zatytułowała „Niewiele”.

- Od zawsze moim marzeniem było wydać swoją autorską piosenkę, już nie wspomnę o płycie. Na początku było to dosyć ciężkie. Trochę obawiałam się, jak słuchacze odbiorą mój pierwszy singiel, ponieważ słowa w nim zawarte są związane z moim prywatnym życiem.

Z kolei pomysł na drugi utwór, który nosi tytuł „Niewiele”, wziął się z mojej życiowej sytuacji. Myślę, że słowa, jak i emocje zawarte w tekście piosenki, dotyczą również innych osób, które kiedyś miały podobne przeżycia, dlatego postanowiłam, że utwór jest warty tego, aby ujrzał światło dzienne – wyjaśnia.  

- Moim celem było przekazanie ludziom, aby zastanowili się dobrze zanim coś powiedzą, bo można urazić drugą osobę nawet nieświadomie. Utwór powstał w bardzo krótkim czasie, bo w niecały miesiąc – dodaje.

Nina Kotarba oprócz zdolności wokalnych postanowiła sprawdzić swoich sił w modelingu. Wysłała zgłoszenie do konkursu piękności i awansowała najpierw do półfinału, a potem do finału Miss Nastolatek Małopolski 2021. Już 20 czerwca powalczy o koronę i tytuł najpiękniejszej nastolatki naszego województwa. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Marcin Ferenc, Krzysztof Stasiowski, Agnieszka Ruchała, Martyna Łęgowska, Aleksandra Drożdżak, Film DiamondQuality)

Nina Kotarba ma 17 lat, a już nagrała piosenkę i walczy o tytuł Miss
Nina Kotarba, ma 17 lat i za rok będzie zdawać maturę. Na swoim koncie ma już sporo sukcesów. Wygrała konkursy wokalne, wzięła udział w znanym programie telewizyjnym „The Voice Kids”, a teraz nagrała swoją drugą autorską piosenkę. A w niedzielę 20 czerwca powalczy o koronę i tytuł Miss Nastolatek Małopolski 2021.


Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”