Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
27/01/2020 - 21:25

Posłuchaj jak Kordian śpiewa na świąteczną nutę

Wacław Cieślik, czyli Kordian ogólnopolskiej publiczności kojarzy się z popularnymi aranżacjami góralskich nut w discopolowym wydaniu. Ostatnio zaskoczył wszystkich utworem stricte popowym, by za chwilę w brawurowym i zaskakującym dla wielu wydaniu zmierzyć z się z hip popem. Jednak na noworocznym opłatku SKT Sądeczanin i Fundacji Sądeckiej w Marcinkowicach udowodnił, że niezależnie od tego, jaką muzykę wykonuje, potrafi wyczarować wyjątkowy klimat.

Wacław Cieślik z działalnością Społeczno – Kulturalnego Towarzystwa Sądeczanin i Fundacji Sądeckiej związany jest już niemal nierozerwalnie. Kordian zasiada od lat w jury Sądeckich Młodych Talentów, konkursu muzycznego, który dla młodzieży sądeckiej jest prawdziwą trampoliną do muzycznej kariery w takich programach jak choćby The Voice od Poland, czy The Voice Kids. Ale współudział w przedsięwzięciu organizowanego w ramach Sądeckiego Diamentu to jedno. Inną zupełnie rzeczą jest wielkie wsparcie Kordiana w największej tego typu akcji charytatywnej w regionie, czyli zbiórce żywności dla najbardziej potrzebujących prowadzonej pod hasłem Serce-Sercu. Piosenkarz zawsze też pozytywnie odpowiada na zaproszenia Fundacji do promocji akcji zbiórki środków dla dzieci pokrzywdzonych przez los.

Zobacz też: Na takich właśnie spotkaniach zmienia się rzeczywistość na Sądecczyźnie

Jednocześnie nasz rodzimy gwiazdor nieustannie zaskakuje swoich fanów. Przykłady? Zupełnie nowe popowe brzmienie w lirycznym utworze „Dla Ciebie” i szybka volta w kolejnym kawałku z zupełnie innej półki muzycznej, czyli w hip hopowym „Życie jest cudem”.

Nikogo nie powinien więc zdziwić fakt, że goście zgromadzeni podczas uroczystości zorganizowanej w Zespole Szkół im. W. Orkana czekali na jego występ z ogromną ciekawością. Ale warto było, bo… Zresztą nie ma sensu więcej pisać. Po porostu posłuchajcie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe