Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
25/05/2022 - 20:00

Z szacunku do służb mundurowych. Wystawa w „Sokole” [ZDJĘCIA]

Prelekcje, pokaz sprzętu, możliwość przyjrzenia się pracy służb mundurowych. W środę w MCK „Sokół” zaprezentowana została wystawa „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata”. Inicjatorem wydarzenia była radna i wicedyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu Iwona Mularczyk.

Służby mundurowe działają dla dobra całego społeczeństwa. Ich praca wiąże się jednak z ogromnym ryzykiem. Wiele osób podczas służby zmarło lub zostało ciężko rannych. To właśnie nim poświęcona była wystawa „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata”. Mogliśmy ją obejrzeć w środę w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół”.

Na prezentowanych tablicach znajdowały się zdjęcia funkcjonariuszy i żołnierzy. Opisane historie chwytały za serce. Wyraźnie zostało podkreślone, że poza tym, że pełnili służbę, byli to przede wszystkim ojcowie lub matki dla swoich dzieci.

Częścią wydarzenia był pokaz sprzętu służb mundurowych. Mieliśmy możliwość zobaczenia na własne oczy, czym podczas akcji ratujących ludzkie zdrowie i życie posługuje się straż pożarna, straż graniczna czy policja.

O godzinie 10 rozpoczęły się natomiast prelekcje, które poprowadzili mjr Marcin Kądziołka z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, Henryk Koział, były Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu i st. bryg. Bogdan Gumulak, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Przysłuchiwało im się wielu uczniów ze szkół z Sądecczyzny. . – Myślę, że to wydarzenie jest ważne i potrzebne. Pokazuje jak istotną rolę pełnią służby mundurowe i jak trudna jest to praca, która czasami kosztuje życie – mówi Iwona Mularczyk, inicjatorka wydarzenia.

Spotkanie organizowane było jest przez: PBW w Nowym Sączu, MCK Sokół, Województwo Małopolskie oraz Fundację Dorastaj z Nami. Partnerami są natomiast: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu oraz Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu. 

Cała relacja znajduje się w materiale filmowym. ([email protected], fot.: MP, wideo: MP)

Wystawa „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata” w "Sokole"
W środę w MCK „Sokół” w Nowym Sączu zaprezentowana została wystawa „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata”. Inicjatorem wydarzenia była Iwona Mularczyk.


Dziękujemy za przesłanie błędu